Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Od czego zależy?

Ile kosztuje ubezpieczenie domu? Od czego zależy?

Własny dom to marzenie wielu osób. Jeśli już go posiadamy, warto zastanowić się nad zabezpieczeniem domu odpowiednią polisą. Ubezpieczenie domu w założeniu ma uchronić nas przed koniecznością ponoszenia finansowych konsekwencji takich zdarzeń, jak pożar, powódź, włamanie czy kradzież cennych przedmiotów. Ile kosztuje ubezpieczenie domu i od czego zależy jego cena? Jak znaleźć najkorzystniejszą cenowo polisę i od czego zacząć poszukiwania? Oto co warto wiedzieć!

Ubezpieczenie domu, czyli polisa, o której warto pamiętać

Własny dom to wyjątkowa przestrzeń. Dom daje schronienie, jest miejscem, gdzie spędzamy czas z bliskimi, realizujemy się i możemy cieszyć się spokojem. W natłoku codziennych spraw nie zastanawiamy się nad zdarzeniami losowymi, które mogą przytrafić się każdemu. Najczęściej nie jesteśmy w stanie ich przewidzieć, ale możemy spróbować się przed nimi zabezpieczyć. Najlepszym sposobem jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia domu. Taka polisa często nie kosztuje wiele, przy stosunkowo niewielkich kosztach zabezpieczając nas, naszą rodzinę i dobytek. To, jaki zakres będzie miało ubezpieczenie domu, zależy od wybranej opcji, a także oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Najpopularniejsze ubezpieczenia dotyczą skutków pożarów, powodzi, włamań itp.

Od czego zależy cena ubezpieczenia domu?

Jaka jest cena ubezpieczenia domu? To zależy od kilku czynników mających wpływ na wysokość składki. Z pewnością jednym z najważniejszych aspektów będzie to, na jak szerokim zakresie ochrony ubezpieczeniowej nam zależy. Im szerszy zakres polisy, tym większej możemy spodziewać się ceny. Cena ubezpieczenia będzie też uzależniona od wartości domu, co w dużej mierze wiąże się z tym, czy dom znajduje się w mieście, czy na wsi, gdzie dokładnie jest zlokalizowany itp. Towarzystwo ubezpieczeniowe może też wziąć pod uwagę to, czy budynek jest przeznaczony na wynajem i czy jest w nim prowadzona działalność gospodarcza. Co jeszcze może mieć wpływ na wysokość składki? Jeśli posiadamy zainstalowane zabezpieczenia chroniące nieruchomość, możemy liczyć na niższą cenę polisy. Wszystko to zależy od polityki danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Każda firma inaczej traktuje poszczególne czynniki cenotwórcze i inaczej wycenia swoje produkty. Z tego powodu zawsze warto porównać dostępne oferty przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Ile wyniesie cena Twojej polisy?

Za ubezpieczenie domu zazwyczaj trzeba zapłacić nieco więcej niż za ubezpieczenie mieszkania, co wcale nie oznacza, że różnica jest duża. Cena ubezpieczenia domu w średniej wielkości mieście o wartości ok. 500 000 zł, który potraktowaliśmy jako przykład, waha się pomiędzy kwotą 200 do nawet 700 zł w skali roku. Rozbieżności są znaczące. Nie zawsze najtańsze ubezpieczenie okazuje się dobrym wyborem, ale warto wiedzieć, jak poszczególne opcje rzutują na ostateczny koszt polisy. Najlepszym sposobem na znalezienie optymalnego ubezpieczenia jest skorzystanie z porównywarki, czyli narzędzia, które automatycznie zestawi dla nas oferty poszczególnych ubezpieczycieli. Jedną z najczęściej polecanych jest porównywarka Wygodnie.pl.

Ubezpieczenie domu z Wygodnie.pl - komfortowo i bez przepłacania

Nasza porównywarka to sprawdzony sposób na ubezpieczenie domu. Wystarczy, że podasz najważniejsze dane, takie jak wartość nieruchomości, jej lokalizacja czy interesujący Cię zakres ochrony ubezpieczeniowej, a my przygotujemy dla Ciebie zestawienie najlepszych ofert. Dzięki temu z łatwością ocenisz, która oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Ubezpiecz dom z Wygodnie.pl – bez wychodzenia z domu, komfortowo i bez przepłacania!

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również