TRASTI - wypowiedzenie OC

TRASTI - wypowiedzenie OC

W jaki sposób można w TRASTI wypowiedzieć OC? Gdzie przesłać niezbędne dokumenty, jak dopełnić formalności, a także jakie okoliczności umożliwiają rezygnację z ubezpieczenia OC?

TRASTI - ubezpieczenia oferowane przez InsurTech i możliwości złożenia rezygnacji

Firma ta, na polskim rynku ubezpieczeniowym jest InsurTechem, który oferuje produkty marki Triglav, jednego z wiodących towarzystw ubezpieczeniowych ze Słowenii. Ubezpieczenia TRASTI znajdziemy zarówno w porównywarkach ubezpieczeniowych, jak i u poszczególnych Agentów. Oferta OC wychodzi atrakcyjnie wśród młodych kierowców z bezszkodową historią, którzy dopiero co pracują na swoje zniżki. Marka w swojej ofercie posiada również ubezpieczenie NNW, Assistance, czy Autocasco. Niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdujemy, możemy stanąć przed koniecznością złożenia wypowiedzenia OC.

Naszą rezygnację możemy złożyć tylko w określonych okolicznościach ze względu na obowiązujące przepisy prawa polskiego. Z polisy OC samochodu możemy zrezygnować, gdy posiadamy w tym samym czasie drugą, obowiązującą polisę ubezpieczenia OC, wyrejestrowaliśmy lub przekazaliśmy do stacji demontażu nasze auto lub gdy kończy się okres obowiązywania poprzedniej i chcemy wykupić nowe OC w innym zakładzie ubezpieczeń. Osoby kupujące polisy online mogą dodatkowo w ciągu 30 dni od zakupu odstąpić od umowy zawartej na odległość. Gdy sprzedamy nasze auto, wtedy polisa OC przechodzi na nowego kupującego, a z naszej strony powinniśmy tylko zgłosić sprzedaż pojazdu do TRASTI. Do tego służą elektroniczne formularze (również w przypadku aneksu dot. zmian na polisie), które dostępne są na stronie internetowej InsurTechu. Ponadto, nowy nabywca do końca trwania okresu ochrony przejmowanej polisy, w dowolnym momencie może złożyć z niej rezygnację.

TRASTI - jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie OC?

Gdybyśmy potrzebowali odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania, możemy skontaktować się z infolinią pod numerem +48 22 250 93 73 (czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00) lub odwiedzić zakładkę "Najczęściej zdawane pytania". Posiadając w TRASTI OC, konieczne będzie przygotowanie wzoru wypowiedzenia, które zostanie własnoręcznie podpisany przez właściciela lub właścicieli pojazdu. Poza tym, takie wypowiedzenie powinno zawierać takie dane, jak: dane właścicieli pojazdu, ich adres zamieszkania, dane pojazdu, jego numer rejestracyjny, a także numer polisy ubezpieczeniowej.

Skan lub zdjęcie wypowiedzenia możemy przesyłać na adres e-mailowy: kontakt@trasti.pl. Na ten adres możemy kierować również prośby związane z otrzymaniem potwierdzenia przyjęcia takiego dokumentu. Poza tym, formalności są rozpatrywane również pocztą tradycyjną. Wtedy taką korespondencję wysyłamy na:

Trastki Skr.
Envelo 206
00-935 Warszawa

Złomowanie, czy demontaż pojazdu również zgłaszamy na wskazane powyżej adresy.

Porównywanie cen ubezpieczeń powoduje, że Klienci oszczędzają

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię oferta konkretnego zakładu ubezpieczeń, czy jest Ci to obojętne, dobrą praktyką jest porównywanie cen ubezpieczeń. W przypadku samego ubezpieczenia OC, zakres ochrony definiuje ustawa, dlatego jedyną różnicą pomiędzy poszczególnymi zakładami ubezpieczeń jest cena. Zachęcamy do obliczenia OC za pośrednictwem naszej porównywarki. W razie trudności nasza infolinia służy pomocą i chętnie doradzi Państwu, jak dobrać odpowiedni zakres ubezpieczenia.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również