Polinezja Francuska - wakacje dla najbogatszych osób

Polinezja Francuska - wakacje dla najbogatszych osób

Na która wyspę się udać? Co warto zobaczyć w Polinezji Francuskiej? Ile trwa lot i jakie są najpopularniejsze atrakcje turystyczne? Dlaczego to miejsce tylko dla bogaczy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę wykupując ubezpieczenie turystyczne?

Polinezja Francuska - wycieczki do raju trwają i sporo kosztują...

To miejsce, położone w Oceanii na środku Oceanu Spokojnego nie należy do najtańszych, dlatego podróżują tam tylko nieliczni – Ci, których stać. Taki 7 dniowy pobyt na Bora Bora może kosztować nawet od 20 000 PLN za osobę do prawie 50 000 PLN. Jednak co mają w sobie takiego urokliwego te wyspy, że pomimo kosztów wiele osób chcę tam spędzić wakacje? Polinezja Francuska leży na wysokości Papu Nowej Gwinei, dlatego tropikalny klimat zachwyca wielu podróżników. Co kosztuje najwięcej? W tym przypadku chodzi o loty. Wyruszając z Warszawy do Bora Bora musimy liczyć się z podróżą trwającą nawet około 40-50 godzin. Dla przykładu: z Warszawy lecimy do Zurychu, stamtąd do San Francisco w USA. Dopiero tam mamy lot do stolicy Papeete, z której dopiero to możemy udać się lokalnym liniami lotniczymi na Bora Bora. Najtańszy lot znaleźliśmy za kwotę 14 000 PLN w dwie strony – czyli 75% kosztów najtańszej oferty.

... ale to nie powód, żeby rezygnować z wycieczki. Polinezja Francuska i jej uroki

Składa się ona z pięciu archipelagów, na których znajduje się około 150 tropikalnych wysepek. Turkusowe wody, tropikalny klimat, przepiękne krajobrazy, złociste plaże i górskie, zielone szczyty. Językiem urzędowym, jak sama nazwa wskazuje jest francuski, a walutą obowiązującą na wyspach jest frank polinezyjski. W większości hoteli akceptowane jest Euro, czy Dolar. Nie są wymagane obowiązkowe szczepienia, ani wiza. Bora Bora jest uważana za jedną z najpiękniejszych tropikalnych wysp na całym świecie, która należy do Polinezji Francuskiej. Wakacje możemy spędzić tam nurkując, czy poznając tamtejszą faunę i florę. Wyspa Moorea to idealne miejsce do trekkingów. Możemy skoczyć ze spadochronu, przelecieć się helikopterem, czy zobaczyć rekiny i płaszczki (w ofercie niektórych firm jest możliwość nawet ich nakarmienia).

Na Tahiti możemy zobaczyć niesamowite wodospady, forty, pójść na kilka lekcji tańca „tamure”, czy uprawiać sporty wodne. Na Tahaa znajduje się największa plantacja wanilii, którą można zwiedzić. Wyspa Tuamotu to miejsce, gdzie dostępne są czarne perły, z których słynie cała Polinezja Francuska. Wycieczki w ten region słyną również z tego, że znajduje się tam mnóstwo luksusowych hoteli. Najpopularniejszą formą wyżywienia są 2 lub 3 posiłki dziennie. Szczyt sezonu przypada od maja do października. Od Listopada do kwietnia to okres, w którym na wyspach mogą występować deszcze i cyklony. Najlepiej planować tam wyprawę pół roku wcześniej.

Przed wyjazdem warto sprawdzić bungalowy, w których będziemy spać (domki nawiązujące do polinezyjskiej tradycji). Jakie mają opinie, czy są wyremontowane. Na gościnność tamtejszej społeczności możemy zawsze liczyć. Same wyspy posiadają pozostałości po zbrojeniach w czasach II wojny światowej, stanowiska archeologiczne, czy dawne posągi. Jako, że większość lotów odbywa się przez terytorium Stanów Zjednoczonych, warto dodatkowo zaplanować sobie krótkie zwiedzanie San Francisco, czy Los Angeles (w zależności, którędy lecimy). W ten sposób nieco urozmaicimy sobie wakacje. Polinezja Francuska słynie również z lokalnej kuchni. Warto spróbować surowej ryby po tahitańsku, langusty w wanilii, kompotu z papai z mleczkiem kokosowym, czy mięsa pieczonego w him’a czy firifiri. Najpopularniejszy środkiem komunikacji na wyspach są rowery.

Wyjazdy do Polinezji Francuskiej a ubezpieczenie turystyczne

Udając się w tak odległy region, do krajów egzotycznych konieczne będzie dobranie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, i to nie tego najtańszego. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia (wystąpienia choroby, pogryzienia przez zwierzęta, czy wypadku), konieczny może okazać się transport poszkodowanego z jednej wyspy na drugą, a wtedy wzrastają znacząco koszty ratownictwa. Wysoka suma ubezpieczenia powinna w pełni pokryć takie ewentualne przypadki. Jako, że lot trwa kilkadziesiąt godzin, to niezbędne będzie również ubezpieczenie bagażu – liczne przesiadki i długie loty zwiększają ryzyko jego zagubienia lub kradzieży (tym bardziej, że kto obiera kierunek Polinezji Francuskiej, zazwyczaj jest bogaty). Poza tym, przez chwilę będziemy przebywać na terenie Stanów Zjednoczonych, więc warto rozszerzyć zakres terytorialny o ten kraj (w razie w). 

Zachęcamy do skorzystania i zakupu ubezpieczenia przez Internet za pośrednictwem naszej porównywarki ubezpieczeń. Na Wygodnie.pl kupimy ubezpieczenie turystyczne. Tygodniowa polisa dla jednej osoby z wysokimi sumami ubezpieczenia i szerokim zakresem ochrony (w tym ubezpieczenie bagażu) kosztuje około 100 PLN. To niewielki wydatek w stosunku do kosztów, które mogą wystąpić w razie jakiegokolwiek wypadku.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również