Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 18.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Jak zaoszczędzić przy ubezpieczeniu na życie?

Jak zaoszczędzić przy ubezpieczeniu na życie?
 1. Suma ubezpieczenia dostosowana do potrzeb

  Nie warto przesadzać z sumą ubezpieczenia , która w przypadku naszej śmierci zostanie wypłacona naszym bliskim. Celem ubezpieczenia jest zapewnienie rodzinie ubezpieczonego środków do życia i ewentualne pokrycie kosztów pogrzebu. Jeśli więc nasz domowy budżet jest skromny, nie powinniśmy określać bardzo wysokiej sumy ubezpieczenia.

 2. Szybka decyzja o podpisaniu umowy

  Wysokość składki zależy w dużej mierze od naszego wieku. Im starsi jesteśmy, tym większą składkę zapłacimy. Wynika to z ryzyka śmierci, które naturalnie rośnie wraz z wiekiem. Podobnie, na koszty wpływa nasz stan zdrowia. Lepiej jest więc pomyśleć o ubezpieczeniu wtedy, gdy jesteśmy młodzi i zdrowi.

 3. Większe raty w dłuższych odstępach czasowych

  Składki ubezpieczenia na życie możemy opłacać w różnych wariantach – miesięcznie, kwartalnie, raz do roku lub nawet z góry. Im częściej odprowadzamy składki, tym są one wyższe. Oczywiście, optymalnie byłoby opłacić całe ubezpieczenie z góry, jednak wymaga to dużego jednorazowego nakładu finansowego. Warto więc rozważyć odprowadzanie rocznej opłaty, co pozwoli nam nieco zaoszczędzić na ubezpieczeniu.

 4. Porównanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych

  Podejmując decyzję o zakupie polisy na życie, nie powinniśmy działać pochopnie. Chcąc zaoszczędzić na ubezpieczeniu na życie, porównajmy oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych i wybierzmy najtańszą. Bardzo ważne jest, aby porównywać oferty o takim samym zakresie. Często tańsze oferty mają szerszy wachlarz wyłączeń odpowiedzialności, więc musimy zwrócić na to uwagę.

 5. Wykorzystanie elastyczności polisy

  Wybierając polisę powinniśmy zadbać o to, abyśmy w przyszłości mieli możliwość wprowadzania zmian. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć każdego wydarzenia w naszym życiu. Jeśli zmienimy pracę, zmienią się nasze dochody, będziemy musieli zaciągnąć duży kredyt, nasz domowy budżet i stawki za ubezpieczenie mogą przestać ze sobą współgrać. Ponadto, w miarę rozwoju zdarzeń i upływu czasu suma ubezpieczenia może okazać się nieadekwatna do potrzeb (np. za wysoka). Ważne jest więc, aby polisa była na bieżąco uaktualniana.

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również