Ubezpieczenie na życie pod kredyt

Ubezpieczenie na życie pod kredyt

Ubezpieczenie na życie ma za zadanie zapewnić naszym bliskim bezpieczeństwo finansowe na wypadek naszej śmierci. Tak więc wybór ubezpieczenia na życie powinien być dobrze przemyślany, dostosowany do potrzeb i dający na pewność, że nasza rodzina nie pozostanie bez pieniędzy, kiedy nas zabraknie.

Najważniejszą kwestią w ubezpieczeniu na życie jest jego suma. Jej wysokość zależy od nas, jednak musimy być świadomi, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka, którą przyjdzie nam opłacać. Określając sumę ubezpieczenia powinniśmy wybrać kwotę, która pozwoli naszym bliskim zachować poziom życia zbliżony do tego, który zapewniały im nasze dochody. Tak więc zanim podpiszemy umowę i wykupimy ubezpieczenie, zastanówmy się, ile osób pozostaje na naszym utrzymaniu i jaki poziom dochodów osiągamy. Następnie odpowiedzmy sobie na pytanie: jak bardzo chcemy zabezpieczyć naszą rodzinę, czy chcemy zostawić jej pokaźną sumę pieniędzy, czy jedynie zapewnić chwilowy duży zastrzyk gotówki.

Wybierając ubezpieczenie na życie musimy również wziąć pod uwagę wszystkie zobowiązania aktualne oraz planowana. Jeśli więc spłacamy kredyty lub mamy w planach zaciągnięcie pożyczki, powinniśmy zawrzeć to w sumie ubezpieczenia. Podobnie jest z przewidywanymi kosztami pogrzebu. Takie informacje zawarte w umowie ubezpieczenia na życie pozwolą ubezpieczycielowi wypłacić naszym bliskim sumę ubezpieczenia szybko i zachowując konieczne minimum formalności, a kwoty przewidziane na pokrycie zobowiązań zostaną automatycznie przeznaczone na ten cel zdejmując ten ciężar z naszych bliskich.

Może zainteresuje Cię również