Formuła All Risks w ramach ubezpieczenia AC

Formuła All Risks w ramach ubezpieczenia AC

Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i nikt nie może narzucić nam jego wykupienia. Jednak, jeśli chcemy czuć się w pełni bezpieczni finansowo, powinniśmy rozważyć tę opcję. Ubezpieczenie AC chroni nas przed kosztami związanymi z naprawą szkód powstałych na naszym mieniu w wyniku zdarzeń losowych lub zdarzeń drogowych. Oczywiście, jak w przypadku każdej innej polisy, również w warunkach ubezpieczenia AC istnieje wiele wykluczeń, które sprawią, że nie otrzymamy odszkodowania pomimo tego, że naszym zdaniem należy nam się pomoc.

Aby uniknąć takich sytuacji, warto jest zainwestować w bardziej rozbudowane ubezpieczenie z formułą All Risks. Takie rozszerzenie powoduje, że nasz samochód jest objęty ochroną niemal w każdym przypadku. Niemal, ponieważ tu też istnieją wykluczenia, jednak są one znacznie mniej liczne i znacznie lepiej sprecyzowane niż w przypadku standardowego AC. Ponadto, jeśli już dojdzie do szkody i ubezpieczyciel nie będzie chciał wypłacić nam ubezpieczenia, to po jego stronie leży udowodnienie nam, że pieniądze nam się nie należą.

Pamiętajmy, że istnieją sytuację, w których nawet formuła All Risks nie uchroni nas przed kosztami. Dzieje się tak miedzy innymi wtedy, gdy samochód wymaga naprawy z powodu zużycia części wynikającego z codziennej, normalnej eksploatacji. Również, jeśli celowo podejmujemy akty wandalizmu lub dochodzi do rażących zaniedbań z naszej strony (prowadzenie pod wpływem alkoholu, pozostawianie kluczyków w stacyjce bez nadzoru), ubezpieczyciel nie wypłaci nam pieniędzy.

Może zainteresuje Cię również