Egzotyka - czyli dokąd udać się zimą?

Egzotyka - czyli dokąd udać się zimą?

Jakie są popularne kierunki egzotyczne? Na co warto zwrócić uwagę, będąc w tych miejscach? O co warto zadbać przed wylotem i jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Egzotyka - wakacje z dala od zimy

Nic chyba nie cieszy tak jak słońce i ciepło, szczególnie wtedy, gdy w Polsce panuje ponura zima z niskimi temperaturami. Takim egzotycznym kierunkiem może okazać się Dominikana, gdzie otrzymamy gwarancję lazurowej wody, białego piasku pod palmami. Będąc tam warto udać się na wyspę Saona, przepłynąć katamaranem do parku Los Haitises, czy podziwiać wodospad El Limon. Ale to nie jedyne miejsce, gdzie można jechać na wakacje. Egzotyka to także Filipiny, czyli około 7 tysięcy wysp. Obfitują w dziewiczą przyrodę, ale przede wszystkim spotkamy tam bardzo miłych i uśmiechniętych ludzi. Występują tam też rekiny wielorybie. 

Ciut niżej na mapie, znajduje się Indonezja. Nic nie wpływa tak na samopoczucie jak rajskie plaże na Bali, Jawie, czy Lombok. Znajdziemy tam ponad 500 wulkanów, spektakularne pola ryżowe, czy liczne świątynie. Gdy szukamy wycieczki do egzotyki, ale na kontynencie, zmysłowa okazuje się Kenia, która poza plażami i błękitem oceanu oferuje wycieczki do safari w jednym z Parków Narodowych, na których można spotkać lwa, geparda, słonia, żyrafy, zebry, hieny, czy nosorożce. Dostępne są też rajdy po sawannie.

Szukając odrobiny wschodu na zachodzie, warto udać się na Kubę. Karaiby przyciągają mnóstwo turystów, a lokalna ludność jest bardzo miła i pomocna. Można tam spróbować kubańskiego rumu, czy zobaczyć klasyki światowej motoryzacji. Egzotyka to również Mauritius, wyspa położona na Oceanie Indyjskim, niedaleko Madagaskaru. Są tam liczne ogrody botaniczne, czy egzotyczne gatunki zwierząt. Katamaranem lub motorówką udamy się na wyspę Ile aux Cerfs. Planując wakacje na egzotyce, warto obrać takie kierunki jak: Hawaje, Sri Lanka, Tajlandia, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, Oman, Emiraty Arabskie, Gambia, Tanzania, Dominikana, Mozambik, Chiny, Seszele, Meksyk, Kostaryka, Egipt, Wenezuela, Kambodża, Floryda, Peru, Chile, Etiopia, czy Indie.

Planowanie wycieczki - egzotyka i przygotowanie się do wyjazdu

Przed wyjazdem powinniśmy się zorientować, czy są w danym kraju wymagane certyfikaty szczepienne lub negatywny wynik testu na COVID-19. To samo dotyczy paszportów oraz wiz – z tymi formalnościami powinniśmy zapoznać się przed wyjazdem. Na pewno nie jedna osoba z Was słyszała o chorobie tropikalnej, czy o zemście faraona. Wykonanie niezbędnego pakietu szczepień na pewno wpłynie korzystniej na nasze zdrowie, ale również zapobiegnie nieudanym wakacjom. Dobrym rozwiązaniem jest też sprawdzenie różnego rodzaju przewodników, za pomocą których będziemy mogli odpowiednio wcześniej zaplanować wycieczki. Egzotyka choć wydaje się tylko miejscem do wypoczynku, ma w swojej ofercie wiele różnych atrakcji.

Nie należy zapominać również o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Wylatując do egzotyki musimy sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie działa na całym świecie. Dodatkową składkę pobiera się za podróż do USA, Kanady, Australii, Chin lub Japonii. Aby uniknąć okresu karencji, należy podczas wykupowania polisy być na terenie RP. Kluczowe może okazać się ubezpieczenie bagażu, czy oznaczenie ekstremalnych warunków klimatycznych (np. gdy będziemy zwiedzać dżunglę lub pustynie). Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. W kilka minut można obliczyć składkę za ubezpieczenie.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również