Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie AC?

Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie autocasco, czyli po prostu AC to polisa, której wykupienie dla wielu kierowców jest czymś naturalnym. Ubezpieczenie AC w przeciwieństwie do OC nie jest jednak obowiązkowe, co oznacza, że można, ale nie trzeba się na nie decydować. Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie AC? Argumentów przemawiających za jego wykupieniem jest co najmniej kilka. Oto co warto wiedzieć!

Ubezpieczenie autocasco, czyli polisa na wagę złota

Kiedy kupujemy samochód, musimy zatroszczyć się o ubezpieczenie OC. Jego posiadanie jest regulowane przepisami, a konsekwencje braku ważnego OC mogą być opłakane w skutkach. Z ubezpieczeniem autocasco jest inaczej. To, czy chcemy je wykupić, zależy wyłącznie od nas. W założeniu, ubezpieczenie AC ma chronić nas i nasz pojazd. Przed czym konkretnie? Przede wszystkim przed ponoszeniem finansowych następstw zdarzeń drogowych spowodowanych z naszej winy. Polisa AC zadziała, gdy nasze auto zostanie uszkodzone wskutek kolizji z innym pojazdem, ale też np. w wyniku zderzenia ze zwierzęciem. Wówczas będziemy mogli liczyć na naprawę samochodu na koszt ubezpieczyciela i to bez względu na to, czy w grę będzie chodziło o delikatne uszkodzenie karoserii auta, czy o poważne uszkodzenia wiążące się z bardzo kosztownymi naprawami. Jeśli posiadasz wartościowy samochód i często nim podróżujesz, z pewnością warto rozważyć ubezpieczenie AC. Koszt polisy często bowiem okazuje się znacznie mniejszy niż koszt naprawy pojazdu. Dobrze jest o tym pamiętać.

Zabezpieczenie przed kradzieżą auta, wandalizmem i siłami przyrody

Z danych publikowanych przez policję wynika, że w naszym kraju wciąż dochodzi do licznych kradzieży samochodów. Kiedy nasze auto zostanie skradzione, ubezpieczenie AC okazuje się nieocenione. Posiadacze ważnej polisy AC jako jedyni mogą liczyć na wypłatę odszkodowania w związku z kradzieżą pojazdu. Kiedy jeszcze możemy liczyć na zadziałanie ubezpieczenia AC? Pieniądze najczęściej będą należały się nam również wtedy, gdy osoby trzecie uszkodzą nasz samochód. Oprócz aktów wandalizmu nasze auto może ulec uszkodzeniu również wskutek działania sił przyrody (gradobicie, powódź itp.). Takie przypadki również są objęte zakresem polisy AC. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie warunki oferuje dany ubezpieczyciel. Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. W ten sposób uchronisz się przed ewentualnymi problemami w przyszłości.

Porównanie ubezpieczeń AC? Postaw na nasz kalkulator AC!

Jeśli zależy Ci na ubezpieczeniu AC, ale nie chcesz przepłacać, porównanie ubezpieczeń AC to dobry pomysł. Pomoże Ci w tym nasz kalkulator AC. Dzięki niemu sprawdzisz, co mają do zaoferowania poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe, a także poznasz dokładne wysokości składek. Wystarczy, że podasz podstawowe dane, a my zajmiemy się resztą. Wygodnie.pl to miejsce stworzone po to, by pomóc zaoszczędzić tym, którzy chcą się ubezpieczyć. Z nami znajdziesz polisę skrojoną na miarę Twoich potrzeb – szybko, łatwo i wygodnie. Przekonaj się, jakie to proste!

Może zainteresuje Cię również