Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie bez względu na wszystko możemy być sobą. Własny dom to przestrzeń, która szczególnie zasługuje na ochronę. Właśnie dlatego ubezpieczenie domu należy do jednych z najczęściej wykupywanych polis. Ubezpieczenie domu ma za zadanie sprawić, by w razie uszkodzenia domu lub jego elementów, właściciel nie musiał pokrywać szkód z własnej kieszeni. Co obejmuje ubezpieczenie domu? Co warto wiedzieć na jego temat i co zrobić, by nie przepłacić, szukając odpowiedniej polisy? Oto kilka praktycznych porad związanych z ubezpieczeniem domu!

Ubezpieczenie domu - co wchodzi w jego zakres?

Ubezpieczenie domu może obejmować ochroną różne elementy. Informacje na ten temat znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Co wchodzi w zakres ubezpieczenia domu? Obejmuje ono dom jednorodzinny wraz z elementami stałymi. Możliwe jest oczywiście również ubezpieczenie domu wielorodzinnego lub nieruchomości w trakcje budowy. Ochroną ubezpieczeniową można objąć także inne elementy, takie jak instalacje fotowoltaiczną, garaż, altankę, budynki gospodarcze itp. To jednak nie wszystko. Wykupując rozszerzony wariant ubezpieczenia, możemy dodatkowo ubezpieczyć szczególnie cenne przedmioty, w tym wartościowy sprzęt elektroniczny, antyki czy dzieła sztuki (np. obrazy). Warto pamiętać, że poszczególni ubezpieczyciele zazwyczaj mają do zaoferowania różne warianty ochrony. Ubezpieczenia domu są obecnie szeroko dostępne, niezależnie czy interesuje nas podstawowa polisa, czy opcje uwzględniające szerszy zakres ochrony.

Ubezpieczenie domu a ubezpieczenie mieszkania

Na stronach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych ubezpieczenie domu często łączone jest z polisami stricte mieszkaniowymi. Choć oba rodzaje polis rzeczywiście są do siebie bardzo podobne, nasze kalkulatory pozwalają użytkownikom lepiej sprecyzować ich potrzeby i zakres ochrony. Przy ubezpieczeniu mieszkania kluczowe będzie ubezpieczenie od zalania, przepięcia czy ubezpieczenie piwnicy. W przypadku ubezpieczenia domu poza elementami stałymi możemy ubezpieczyć również budowle, elementy instalacji fotowoltaicznej, architekturę ogrodową czy altany lub inne budynki umieszczone na posesji. Takie rozdzielenie ofert pozwala na szybsze znalezienie właściwego ubezpieczenia poprzez umieszczenie w kalkulatorze wariantów predefiniowanych dla danego mienia w postaci mieszkania lub domu.

Ubezpieczenie domu w trakcie budowy

Warto wiedzieć, że ochroną ubezpieczeniową możemy objąć również dom będący w budowie. Ubezpieczone budynki będące w trakcie prac budowlanych podlegają ochronie na takich samych zasadach, jak budynki już istniejące. Jest jednak kilka istotnych aspektów, o których należy pamiętać. Kiedy dom dopiero powstaje, nie skorzystamy z ochrony ruchomości domowych. W większości przypadków nie będziemy mogli również liczyć na ochronę ubezpieczeniową w przypadku kradzieży.

Ubezpieczenie domu z Wygodnie.pl

Wybór najbardziej odpowiedniego ubezpieczenia domu może okazać się trudną decyzją. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz najlepszą z dostępnych polis, skorzystaj z bezpłatnej porównywarki, którą proponujemy na Wygodnie.pl. To najlepszy sposób na zestawienie ze sobą wszystkich dostępnych ubezpieczeń. Wystarczy, że podasz podstawowe dane związane ze swoim domem, a my zbierzemy dla Ciebie sprawdzone, korzystne cenowo, zróżnicowane warianty ubezpieczeniowe. W ten sposób szybko zorientujesz się, która polisa najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Ubezpiecz się dobrze, bez wychodzenia z domu i wygodnie. Postaw na Wygodnie.pl!

Może zainteresuje Cię również