Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Ciągniki rolnicze - ranking ubezpieczenia

Ciągniki rolnicze - ranking ubezpieczenia

Ciągniki rolnicze to maszyny, które są niezbędne w każdym gospodarstwie. Żaden rolnik nie wyobraża sobie bez nich pracy. Według prawa o ruchu drogowym traktory to pojazdy mechaniczne, które podlegają takim samym przepisom jak samochody osobowe. Dotyczy to zwłaszcza obowiązku wykupienia ubezpieczenia OC. Sprawdź ranking polis dla ciągników rolniczych i znajdź idealną ofertę dla siebie!

Właściciele maszyn rolniczych mają obowiązek ubezpieczyć pojazdy od odpowiedzialności cywilnej najpóźniej w dniu rejestracji, zanim zostaną wprowadzone do ruchu. Zastanawiasz się, która polisa będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? A może szukasz najtańszej oferty dostępnej na rynku? Ranking ubezpieczeń dla ciągników rolniczych z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję.

Ubezpieczenie maszyn rolniczych w UNIQA

Towarzystwo ubezpieczeniowe Uniqa przygotowało specjalną ofertę dla właścicieli ciągników Zetor i innych marek. Agro Casco to polisa, której ochrona obejmuje takie sytuacje jak: zderzenia maszyny z rzeczą, osobą lub zwierzęciem; zdarzenia losowe, w tym pożar, huragan, powódź, grad, piorun, zapadanie ziemi i inne; a także kradzież z włamaniem i rabunek.  

Agro Casco oferowane przez Uniqa to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla rolników, którzy są właścicielami nowoczesnych maszyn rolniczych, w tym np. ciągników Lamborghini. 

Jeżeli chciałbyś znaleźć najtańszą ofertę, z takim zakresem ubezpieczenia, jakiego potrzebujesz – wystarczy, że zadzwonisz na naszą infolinię, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę i oddzwonimy.

Generali - wyjątkowa oferta dla właścicieli maszyn rolniczych

Klienci korzystający z ochrony w firmie ubezpieczeniowej Generali mogą liczyć na atrakcyjne ceny i dodatkowe usługi. Towarzystwo do pakietu z ubezpieczeniem OC oferuje:

  • polisę NNW z sumą gwarantowaną do 100 000zł
  • Zieloną Kartę, która zapewnia ochronę poza granicami Unii Europejskiej
  • program rabatowy, w którym znajdują się korzystne zniżki na paliwo i wyposażenie pojazdu

Aby poznać dokładną cenę składki wystarczy przygotować dowód rejestracyjny ciągnika rolniczego i wypełnić formularz znajdujący się np. na stronie Wygodnie.pl. Konsultanci na podstawie wygenerowanej kalkulacji, przygotują indywidualną ofertę i skontaktują się z Tobą najszybciej, jak to możliwe, w celu finalizacji transakcji.

Wiener - dobrowolne ubezpieczenia idealne dla ciągników Fendt i innych marek

Firma ubezpieczeniowa Wiener oferuje dobrowolne polisy Agro Casco dla rolników, które obejmują ciągniki rolnicze Zetory, Deutz i innych, znanych marek. Ubezpieczenie chroni zarówno budynki, mienie, maszyny, jak i rolników na wypadek zdarzeń losowych, wypadków, kradzieży czy włamania. Agro Casco zabezpiecza przed odpowiedzialnością cywilną w życiu prywatnym i podczas prowadzenia gospodarstwa rolnego. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli zatrudniasz wiele osób lub często korzystasz np. z pomocy sąsiadów. 

Wiener zapewnia kompleksową ochronę gospodarstwa rolnego. Aby poznać szczegóły oferty, należy skontaktować się z naszym agentem ubezpieczeniowym.

Concordia - specjalna oferta dla rolników

Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta towarzystwa ubezpieczeniowego Concordia, które wchodzi w grupę Generali. Firma proponuje:

  • obowiązkowe ubezpieczenie OC dla ciągników rolniczych i innych maszyn, które są wykorzystywane do pracy w gospodarstwie rolnym
  • dobrowolne polisy, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa podczas pracy, jak np. NNW, Agro Casco, OC z tytułu usług międzysąsiedzkich

Concordia zobowiązuje się do ochrony przed skutkami zniszczenia lub utraty ciągnika rolniczego, niepotrącania amortyzacji części zamiennych, usuwania szkód w serwisie oraz pokrywania kosztów wynajmu maszyn zastępczych.

Oprócz OC dla traktorów towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje także ubezpieczenia OC rolnika oraz budynków rolniczych dla pełnej ochrony dóbr osobistych oraz mienia.

Możemy przygotować dla Ciebie wstępną kalkulację. Wystarczy zadzwonić do nas. 

Polisa ciągników rolniczych w HDI

W ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego HDI znajdziesz zarówno obowiązkowe, jak i dobrowolne ubezpieczenia, w tym:

  • OC dla rolników
  • polisę budnków rolniczych i maszyn, w tym np. ciągnika rolniczego Farmer
  • Agro Casco sprzętów wolnobieżnych, czyli odpowiednik Auto Casco

Składka za polisę w HDI wynosi kilkadziesiąt złotych, jednak jej dokładna wysokość zależy od indywidualnej oceny klienta przez firmę ubezpieczeniową. Doświadczeni kierowcy, którzy zgromadzili duże zniżki na OC i AC, mogą liczyć na atrakcyjne propozycje ubezpieczenia.

Aviva - idealna oferta dla właścicieli ciągników rolniczych

Towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva oferuje ubezpieczenia ciągników rolniczych w ramach podstawowej polisy OC dla pojazdów osobowych. Wysokość składki zależy od modelu traktora, roku produkcji, przebiegu oraz pojemności silnika. Pod uwagę brane jest także wiek i doświadczenie właściciela oraz to, czy był kiedykolwiek sprawcą wypadku. Aby poznać dokładną cenę polisy, należy skontaktować się z konsultantem firmy lub skorzystać z kalkulatora OC i AC online. Kupując ubezpieczenie przez Internet, możesz liczyć na dodatkowe zniżki.

Wybierz ubezpieczyciela, który otoczy Cię opieką i zapewni Ci spokojną pracę w każdych warunkach bez przepłacania za składkę. Pamiętaj, że zakres polisy OC jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Kiedy porównujesz oferty firm, zwróć uwagę na dodatkowe rozszerzenia polisy, które mają poprawić bezpieczeństwo rolników podczas użytkowania pojazdów. Gdybyś potrzebował więcej informacji odnośnie tego, jaka oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza – nasi agenci czekają na Twój kontakt, żeby pomóc dobrać Ci odpowiednie ubezpieczenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również