Kalkulator ubezpieczenia ciągnika rolniczego

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika rolniczego na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego


Odpowiedz na pytania, pozwoli nam to najlepiej dopasować ofertę do Twoich potrzeb
Pokaż oferty

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego – kalkulator

Praca w gospodarstwie rolnym wiąże się z ryzykiem wypadków ludzi i uszkodzeń maszyn oraz budynków. Aby zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami groźnych wydarzeń, należy wykupić ubezpieczenie budynków rolnych oraz OC rolnika. Jeśli jesteś właścicielem maszyn rolniczych, takich jak np. ciągniki, musisz wybrać także komunikacyjną polisę OC i zawrzeć umowę na cały rok. Dowiedz się więcej!

Przepisy prawa o ruchu drogowym nakładają na każdego właściciela pojazdu obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Ustawa dotyczy także rolników, którzy poruszają się ciągnikami rolniczymi. Brak aktualnej polisy jest surowo karany, dlatego nie należy lekceważyć tego przepisu.

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego

Ubezpieczenie OC ciągnika rolniczego – co obejmuje?

Traktory rolnicze to pojazdy mechaniczne, które muszą być ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej przez cały rok. Mimo starań Krajowej Rady Izb Rolniczych o zmianę przepisów dotyczących czasu trwania polisy, Ministerstwo Finansów odmówiło modyfikacji ustawy i umożliwienia zawierania krótkoterminowych umów ubezpieczenia OC ciągników rolniczych. Polisa musi być zawierana na rok, w tym także na okres, kiedy maszyny są nie używane.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej chroni kierowcę ciągnika przed poniesieniem konsekwencji finansowych po spowodowaniu wypadku, a także gwarantuje osobie poszkodowanej wypłatę rekompensaty za wyrządzone szkody. Sumy gwarancyjne wynoszą tyle samo co w przypadku polisy OC dla samochodów osobowych, tj.:

  • 5 210 000 mln euro dla szkód osobowych,
  • 1 050 000 mln euro dla szkody w mieniu.

Kwoty są przeznaczone na jedno wydarzenie, niezależnie od ilości poszkodowanych osób. Tak samo nie zmienia się zakres ubezpieczenia. Ciągnik rolniczy jest objęty taką samą ochroną w każdym towarzystwie. Oferty mogą różnić się ceną lub dodatkowymi usługami np. NNW lub Assistance.

OC ciągnika rolniczego

Kalkulator OC – ciągnik rolniczy i inne maszyny

Aby poznać wysokość składki za polisę swojego ciągnika, możesz skorzystać z internetowego kalkulatora OC i AC dostępnego np. na Wygodnie.pl. Znajdziesz tam czytelny formularz, który należy uzupełnić, abyśmy mogli wrócić do Ciebie z najlepszą ofertą ubezpieczenia ciągnika rolniczego. Oto informacje potrzebne do wykonania wyceny polisy:

  • dane techniczne maszyny, w tym rok produkcji, model traktora rolniczego, przebieg i pojemność silnika,
  • personalia właściciela, w tym doświadczenie jako kierowca, miejsce zamieszkania,
  • wypracowane zniżki,
  • historia wypadków.

Po uzupełnieniu danych za pośrednictwem e-maila lub kontaktu telefonicznego, wrócimy do Ciebie z ofertą. W przypadku ubezpieczenia OC ciągnika rolniczego zakres jest taki sam. Decydując się na dodatkowe ubezpieczenia, takie jak NNW, Assistance lub AC warto porównać zakres ochrony. Takie informacje znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które nasz agent wyśle do Ciebie na maila, lub przedstawi Ci szczegóły telefonicznie.

Osoby, które korzystają z ubezpieczenia rolnika, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki na OC ciągnika rolniczego, jeśli zdecydują się na zakup polisy u tego samego ubezpieczyciela. Wystarczy, że zostawisz nam informacje, a my dokonamy niezbędnych formalności.

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń jest bardzo proste i wygodne – nie musisz już wychodzić z domu. Zawrzyj umowę ubezpieczenia, gdziekolwiek jesteś. Ubezpiecz swoje ciągniki rolnicze i ciesz się spokojną pracą na gospodarstwie!