Masz polisę OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w Benefii? Chciałbyś wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC, ale nie wiesz jak wygląda proces? Omawiamy, kiedy i jak możesz zrezygnować z polisy OC u Ubezpieczyciela.
Benefia wypowiedzenie OC - jak zrezygnować z polisy, to kiedy?
W Polsce dochodzi do licznych wypadków na drogach. Wpływ na takie zdarzenia mają gorsze warunki drogowe, brawurowa jazda kierowców, czy chwila nieuwagi. Aby zabezpieczyć prowadzących pojazdy przed ponoszeniem finansowych konsekwencji takich zdarzeń, wprowadzono obowiązkowe ubezpieczenie OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych.
Każdy kierowca ma obowiązek posiadania aktualnego ubezpieczenia OC, a za jego brak grożą wysokie kary finansowe. Tak jest nie tylko w naszym kraju, ale również w całej Europie i w większości krajów świata. Prawo przewiduje takie sytuacje, kiedy jednak możemy złożyć w Benefia wypowiedzenie OC. Zakłady Ubezpieczeń będą je respektować w kilku sytuacjach, popartych ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych.
Wszystkie zakłady muszą przyjąć taki dokument w określonych sytuacjach, w tym również Benefia. Wypowiedzenie umowy OC możemy złożyć, gdy nasz okres ubezpieczenia dobiega końca, posiadamy aktualne ubezpieczenie OC w innym zakładzie, zezłomowaliśmy lub wyrejestrowaliśmy nasz pojazd. Nie wypowiadamy umowy, gdy sprzedajemy samochód – wtedy ubezpieczenie przechodzi na nowego nabywcę, ale taki fakt musimy zgłosić do Towarzystwa Ubezpieczeniowego.
Gdzie mogę złożyć wypowiedzenie Benefia?
Dokument wypowiedzenia powinien przyjąć od nas każdy Agent, który sprzedaje ubezpieczenia z Benefii. Na stronie Ubezpieczyciela nie ma specjalnej mapy Agentów, która mogłaby nam pomóc w uzyskaniu pomocy. Nie mniej, możemy spróbować wypowiedzenie OC Benefia złożyć w oddziale PKO Banku Polskiego SA, ponieważ Zakład Ubezpieczeń współpracuje z bankiem w ramach bancassurance. Ponadto, większość salonów samochodowych oferuje produkty Benefii, ponieważ przygotowała ona dla nich specjalny produkt Autocasco, przeznaczony dla dealerów samochodowych. Ale nie zawsze tacy przedstawiciele ZU mogą być skorzy do pomocy.
Gdybyśmy chcieli jednak wysłać pocztą tradycyjną do Benefia wypowiedzenie OC, możemy to zrobić na poniższy adres (warto nadać przesyłkę listem poleconym za potwierdzeniem odbioru lub kurierem):
Benefia Ubezpieczenia
Aleje Jerozolimskie 162A
02-342 Warszawa
Jeżeli posiadamy skan dokumentu lub jego fotografię, takie wypowiedzenie OC Benefia możemy wysłać na specjalny adres e-mailowy: wypowiedzenia@benefia.pl.
Co musi zawierać dokument wypowiedzenie OC Benefia?
Przygotowując dokument rezygnacji z ubezpieczenia, musimy zawrzeć nasze dane osobowe oraz odpowiednio zaadresować wypowiedzenie (do wybranego Ubezpieczyciela). Poza tym, musimy podać numer rejestracyjny pojazdu, jego model i markę. Każda umowa ubezpieczenia posiada swój numer polisy, który również powinniśmy zamieścić w takim wypowiedzeniu OC.
Benefia i pozostali Ubezpieczyciele, aby dokument był prawomocny, wymagają własnoręcznego podpisu wraz z datą przygotowania dokumentu. Dodatkowo, musimy powołać się na konkretny artykuł z ustawy, z mocy jakiego składamy np. do Benefia wypowiedzenie umowy OC.
Masz już wybrane ubezpieczenie? Zerknij, czy nie przepłaciłeś
Przed zakupem warto się upewnić, czy otrzymaliśmy ofertę ubezpieczenia w atrakcyjnej cenie. W tym wypadku zachęcamy do skorzystania z obliczenia ubezpieczenia samochodu za pomocą porównywarki OC na naszej stronie. Już w 3 minuty możemy poznać wysokość składki ubezpieczenia OC z kilku renomowanych Zakładów Ubezpieczeń w Polsce. Taką kalkulacje można zapisać na przyszłość lub dokonać zakupu ubezpieczenia auta online, bez wychodzenia z domu. W razie problemów nasza infolinia służy pomocą i doradzi Państwu przy wyborze produktu.