Accredited - wypowiedzenie OC

Accredited - wypowiedzenie OC

Accredited to maltańskie towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje swoje produkty w Polsce za pośrednictwem ToleranceIns. W jaki sposób można złożyć wypowiedzenie OC? Z kim należy się skontaktować?

Kiedy można zrezygnować z OC Accredited?

W Polsce, pod marką Accredited możemy wykupić ubezpieczenie OC, NNW, Assistance, a także Autocasco. W przypadku ubezpieczenia OC, wypowiedzenie możemy złożyć tylko w określonych okolicznościach, które reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z dnia 22 maja 2003 r. 

Zrezygnować z OC możemy zazwyczaj tylko na koniec okresu ochrony polisy. Jednak, jeżeli nabywamy auto z trwającą już umową ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, jako nowy nabywca możemy wypowiedzieć ją w dowolnym momencie, a po upłynięciu okresu ochrony takie ubezpieczenie nie przedłuża się automatycznie. Inne okoliczności, które umożliwiają rezygnację z OC Accredited, czy innych ZU to posiadanie podwójnego ubezpieczenia, czy wyrejestrowanie/demontaż auta. Wtedy płacimy tylko za okres ochrony, w którym obowiązywała polisa. Osoby kupujące ubezpieczenie przez Internet mają dodatkowo 30 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość.

Accredited - wypowiedzenie OC za pośrednictwem ToleranceIns

Wszelkie wzory dokumentów potrzebne do zgłoszenia sprzedaży pojazdu, demontażu, wniosku o zwrot składki, wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC znajdziemy na stronie internetowej ToleranceIns. W przypadku wypowiedzenia umowy OC lub umowy zawartej na odległość należy pobrać odpowiedni plik, wypełnić o potrzebne dane, własnoręcznie podpisać, a skan/zdjęcie wniosku wraz z załącznikami wysłać na wskazany adres e-mailowy: info@toleranceins.pl

Gdyby pojawiły się również jakieś pytania dotyczące produktów Accredited, możemy zadzwonić na infolinię, aby uzyskać pomoc od specjalistów: +48 721 114 656. W przypadku braku dostępu do Internetu, dokumenty możemy wysłać na adres:

ToleranceIns Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 12 lok. 17
03-713 Warszawa

Gdzie są dostępne produkty Accredited?

Produkty maltańskiego zakładu ubezpieczeń znajdziemy zarówno w Internecie (Rankomat, Mubi), jak i u stacjonarnych Agentów (RESO, Unilink, Polisa Expert, Super Ubezpieczenia, Kojra, Asekuro24, Ultra Ubezpieczenia, ODF Ubezpieczenia, Progres, Harpie & Orły Sprzedaży, czy PAG). 

Zanim zdecydujemy się na wybór oferty konkretnego zakładu ubezpieczeń, warto porównać ze sobą ceny za pomocą kalkulatora ubezpieczeń. Zakres ochrony OC określa ustawa, dlatego też w przypadku samego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, jedyną różnią jest cena. Zmienia się to w przypadku zakupu dodatkowych rozszerzeń, jak np. ubezpieczenie NNW, Assistance, szyb, czy Autocasco.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również