Wycieczki objazdowe - warto spróbować chociaż raz w życiu

Wycieczki objazdowe - warto spróbować chociaż raz w życiu

Czy to popularne i korzystne rozwiązanie? Dla kogo są wycieczki objazdowe? Najpopularniejsze kierunki. O co warto zadbać przed wyjazdem na tego typu wakacje? Jakie są wady i zalety korzystania z takiego rozwiązania?

Wakacje objazdowe są dla osób, które nie mają czasu na planowanie, ale lubią spędzać wakacje aktywnie

Pośrednią formą, pomiędzy podróżowaniem na własną rękę a wakacjami typu all inclusive w prestiżowym hotelu są wycieczki objazdowe. Na nich, skupiamy się głównie na zwiedzaniu różnych miejsc i terenów, gdzie organizacją zajmuje się dane biuro podróży. Do najpopularniejszych kierunków należą Włochy, Francja, Anglia, Hiszpania i Portugalia. Ale i coraz więcej osób udaje się do Gruzji, Izraela, Turcji, czy Egiptu. Poza tym, tego typu objazdówki są organizowane na całym świecie w ofercie „Fly & Drive”. Możemy zwiedzić kraje w Azji, Ameryce Północnej, czy Południowej. 

Objazdowe wycieczki mają swój unikalny program, a podczas podróży towarzyszy nam doświadczony przewodnik, który służy pomocą. My, praktycznie mamy zagwarantowane wszystko – wystarczy zadbać tylko o dobry humor. Głównym środkiem lokomocji jest autokar, wyposażony w klimatyzację. Poprawia to komfort podróżowania po Europie latem. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty biura podróży należy zwrócić uwagę na to, jakie opłaty wchodzą w zakres naszych wczasów (czy musimy dodatkowo zapłacić za bilety wstępów, posiłki w hotelu, przejazd komunikacją miejską i inne opłaty). 

Wycieczka objazdowa - możesz ją dopasować do Twoich oczekiwań

W taką formę podróżowania wciąga przede wszystkim komfort psychiczny i brak jakichkolwiek obowiązków (nie musimy nawet znać lokalnego języka, ponieważ porozumieć się za nas może przewodnik). Poza tym, podczas objazdowej wycieczki można poznać bardzo sympatycznych ludzi, z którymi być może wybierzemy się wspólnie na kolejny wypad. Pomimo przebywania większości czasu w autobusie, powinniśmy zadbać o swoją „wyjazdową garderobę”. Najważniejsze są wygodne i przewiewne buty, które sprawdzą się podczas długich podróży w autokarze, a także długiego spacerowania po okolicznych atrakcjach.

W wakacje objazdowe może nas napotkać deszcz, dlatego płaszcz przeciwdeszczowy, czy cieplejsza odzież powinna znaleźć miejsce w naszym pakunku. Podstawą jest także dobry plecak, w którym możemy schować wszystkie gadżety ułatwiające nam życie. Wycieczka objazdowa bardzo często może mieć temat przewodni całej podróży, jak np. szlakami zabytków historycznych, zwiedzanie największych dzieł sztuki w wybranym kraju, czy rozkoszowanie się lokalną kuchnią wybranych regionów. W Internecie dostępnych jest też wiele ofert, które pozwalają nam na dobór odpowiedniej intensywności zwiedzania (np. czy chcemy połowę wycieczki spędzić na zwiedzaniu, a drugą połowę w hotelu na plaży). Niemniej, gdy jeździmy w różne zakątki świata, bardzo często śpimy na uboczach miast, dlatego każdorazowe wyjście poza obiekt noclegowy powinno być konsultowane z pilotem wycieczki – czy rzeczywiście jest to bezpieczne. 

Choć ryzyko wypadku jest małe, to do końca nie można tego wykluczyć

Wiele razy w ogólnopolskich mediach słyszeliśmy o tragediach, w których to autokar z wycieczką uległ wypadkowi i są poszkodowani, osunęła się lawina błota, czy autobus się przewrócił. Poza granicami Polski nie możemy liczyć na darmową służbę zdrowia. Konieczne będzie ubezpieczenie turystyczne, które zapewni nam ze strony zakładu ubezpieczeń rekompensatę finansową na wypadek zaistnienia jakiegoś zdarzenia, w konsekwencji którego będziemy potrzebowali pomocy medycznej w wybranym kraju. Zachęcamy do zakupu polisy na naszej stronie internetowej. Wygodnie.pl to porównywarka ubezpieczeń. W naszej ofercie znajdą Państwo ubezpieczenie turystyczne, które pokrywa koszty leczenia, czy ratownictwa, a w rozszerzonych wariantach może zapewnić inne świadczenia do wyczerpania się limitu sumy ubezpieczenia. W razie trudności nasza infolinia służy pomocą i radą.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również