Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 9.00 - 17.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Ubezpieczenie roweru

Ubezpieczenie roweru

Miłośnicy dwóch kółek muszą liczyć się z tym, że rower może zostać skradziony. Warto więc ubezpieczyć się przed taką ewentualnością wybierając odpowiednią polisę. Jak w przypadku wszystkich ubezpieczeń, tu także kluczową rolę odgrywają Ogólne Warunki Ubezpieczeń (OWU).

Jeśli nasz rower jest przechowywany w domu, garażu lub piwnicy, może być objęty ubezpieczeniem w ramach polisy chroniącej nasze mieszkanie. W takim przypadku rower traktowany jest jako dobro ruchome. W przypadku kradzieży otrzymamy odszkodowanie. Jednak musimy uważać na zapisy zawarte w OWU, gdyż niektóre ubezpieczenia nie obejmują roweru przechowywanego w miejscu innym niż mieszkanie, nawet jeśli pomieszczenie to jest zamknięte i zabezpieczone. Inne towarzystwa ubezpieczeniowe za rowery przechowywane w piwnicy lub garażu mogą wypłacić mniejsze odszkodowanie.

Posiadając rower dobrze jest również zastanowić się nad ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. W takim przypadku, w sytuacji spowodowania szkody, nie będziemy odpowiadać za nią finansowo, a nasz ubezpieczyciel pokryje straty poniesione przez poszkodowanych. Powinniśmy także zainwestować w ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, o które przecież na drodze nie jest trudno.

Niestety, na dzień dzisiejszy nie możemy ubezpieczyć swojego roweru, jeśli zostanie on skradziony np. stojąc pod sklepem. Nawet jeśli zachowamy ostrożność, przypniemy i zabezpieczymy nasz rower, a następnie pójdziemy do sklepu, to w przypadku jego kradzieży, nie otrzymamy odszkodowania. Inaczej ma się sprawa, kiedy rower zostanie nam skradziony na tle rabunkowym, a my ucierpimy fizycznie na skutek zastosowania wobec nas przemocy. W takim wypadku, niektórzy ubezpieczyciele wypłacą nam odszkodowanie. I tu znów kłaniają się Ogólne Warunki Ubezpieczeń, które określają, czy dana umowa przewiduje odszkodowanie w takich sytuacjach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również