Kalkulator ubezpieczenia rowerowego

Kalkulator ubezpieczenia rowerowego na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie na rower


Odpowiedz na pytania, pozwoli nam to najlepiej dopasować ofertę do Twoich potrzeb
Pokaż oferty

Wykorzystaj kalkulator ubezpieczenia rowerowego, by zaoszczędzić

Chociaż ubezpieczenia rowerowe nie są tak popularne jak standardowe ubezpieczenia komunikacyjne, coraz więcej osób interesuję się tymi produktami w ofercie ubezpieczycieli. Wynika to z faktu popularyzacji jazdy na rowerze, traktowanej już nie tylko jako hobby, ale również jako sposób na dotarcie do pracy, szkoły, itp. Jako że podczas jazdy na rowerze może wiele się zdarzyć, warto zabezpieczyć się w razie nieoczekiwanych sytuacji losowych. Wystarczy wykorzystać kalkulator ubezpieczenia rowerowego, by oszacować wysokość składki.


ubezpieczenie rowerowe

Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie rowerowe

Ubezpieczenie rowerowe dedykowane jest dla wszystkich osób, które często korzystają z jednośladu – niezależnie od tego, czy są jego właścicielami, czy też jeżdżą na wypożyczonym sprzęcie. Polisa pozwoli uniknąć finansowych konsekwencji nieoczekiwanych zdarzeń losowych, tj. wypadków rowerowych z udziałem ubezpieczonego – zarówno jako osoby poszkodowanej, jak i sprawcy.

Koszt ubezpieczenia rowerowego nie jest stały – zależy od ryzyka szacowanego na podstawie specjalnego profilu ubezpieczonego. Oznacza to, że na ostateczną wysokość składki wpływa m.in.:

  • okres ubezpieczenia
  • wiek ubezpieczonego
  • suma ubezpieczenia
  • zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Warto mieć świadomość, że polisa może uwzględniać wyłącznie wypadki z udziałem rowerzysty lub szkody związane zarówno z wypadkami, jak i kradzieżą sprzętu. Im szerszy zakres ochrony, tym ubezpieczenie droższe.

Kalkulator ubezpieczenia rowerowego pomoże wybrać dobrą polisę

Wybór przypadkowego ubezpieczenia rowerowego nie jest dobrym rozwiązaniem. Chociaż polisa będzie w stanie zapewnić ochronę, jej zakres czy suma ubezpieczenia wcale nie musi odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom. Może się bowiem okazać, że gwarantowana kwota odszkodowania będzie zbyt niska, by pokryć straty lub zakres polisy będzie zbyt szeroki jak na oczekiwania ubezpieczonego.

Chcąc wybrać optymalnie dopasowane ubezpieczenie, należy wykorzystać kalkulator ubezpieczenia rowerowego. Dzięki niemu porównasz dostępne oferty i przeanalizujesz opcje pod kątem swoim wymagań.

Dlaczego warto porównać ubezpieczenia na Wygodnie.pl?

Kalkulator ubezpieczenia dla rowerzystów dostępny w serwisie Wygodnie.pl to:

  • możliwość szybkiego porównania ofert renomowanych ubezpieczycieli
  • oszczędność czasu – bez wychodzenia z domu otrzymasz informację o polisach
  • oszczędność pieniędzy – wybierając najtańszą ofertę spośród dostępnych ubezpieczeń o podobnym zakresie, możesz zyskać co najmniej kilkanaście złotych
  • możliwość uzyskania dodatkowej zniżki – jeśli posiadasz specjalny kod.

Już teraz porównaj ubezpieczenia dla rowerzystów i wybierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.