Ubezpieczenie quada

Ubezpieczenie quada

Quady już kilka lat temu zyskały ogromną popularność. Sławę swoją zawdzięczają łatwości prowadzenia, zwinności i wygodzie. Quadem możemy poruszać się zarówno po równej nawierzchni, jak i po wymagających leśnych wertepach. Charakter i ich zastosowanie powodują, że pojazdy te nie są utożsamiane z pojazdami uczestniczącymi w ruchu drogowym. Jednak tak, jak w przypadku samochodów, właściciele quadów muszą posiadać aktywne ubezpieczenie OC.

Nawet, jeśli swoim Quadem zdobywamy jedynie opuszczone bezdroża, mamy obowiązek posiadania polisy OC. Bez tego, tak jak kierowcy samochodów, podlegamy karom finansowym nałożonym przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Kary te są jednak niższe. Jeśli nie posiadamy ubezpieczenia krócej niż 3 dni zapłacimy 110 zł, od 4 do 14 dni – 270 zł, natomiast, jeśli nasz quad pozostaje nieubezpieczony przez więcej niż czternaście dni, będziemy musieli opłacić karę w wysokości 530 zł. Wydaje się, że są to stosunkowo niewielkie kwoty. Musimy jednak pamiętać, że równolegle z opłaceniem kar, powinniśmy w trybie natychmiastowym ubezpieczyć nasz pojazd. Tak więc, kary nie są jednorazowym kosztem, który zwalnia nas z obowiązku posiadania polisy OC, a jedynie grzywną i niezależnie od niej, pierwsze kroki kierujemy do towarzystwa ubezpieczeniowego.

Aby ubezpieczenie było skuteczne, nasz pojazd musi być zarejestrowany. Większość towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie wyłączenia odpowiedzialności posiada sytuację, w której pojazd nie jest zarejestrowany.

Może zainteresuje Cię również