Ubezpieczenie OC - do kiedy ważne?

Ubezpieczenie OC - do kiedy ważne?

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC to obowiązek, którego powinien dopilnować posiadacz każdego zarejestrowanego w Polsce pojazdu mechanicznego. Z co najmniej dwóch ważnych powodów. Po pierwsze - dlatego, że przerwanie ciągłości ubezpieczenia wiąże się z karą finansową nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a po drugie – ochrona w ramach polisy OC zawsze jest w cenie. Nie wiesz, czy Twój pojazd ma ważną polisę? Chcesz to sprawdzić, ale nie masz pod ręką umowy zawartej z towarzystwem ubezpieczeniowym?

Sprawdzenie ważności ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC – do kiedy jest ważne? To zależy od dat, jakie widnieją na Twojej umowie podpisanej z ubezpieczycielem. Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Polsce, polisę OC można wykupić na 12 miesięcy. Wprawdzie istnieją wyjątki, ale są one nieliczne i dotyczą ściśle określonych rodzajów pojazdów, np. samochodów zabytkowych. Często zdarza się, że kupując samochód z drugiej ręki, przejmujemy ubezpieczenie jego właściciela – o ile oczywiście nie zostało ono wypowiedziane, bo kończy się za kilka dni (zawsze należy ustalić to przy zakupie!). Chcesz się upewnić, że auto posiada ważne ubezpieczenie? Nie masz pod ręką dokumentów, a potrzebujesz szczegółowych informacji? W takich wypadkach warto skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Aby otrzymać informację o ważności polisy dla interesującego nas pojazdu, wystarczy uzupełnić formularz, podając numer VIN lub numer rejestracyjny, a także datę i kraj (w przypadku zdarzenia). Jeśli pojazd jest ubezpieczony, a dane na ten temat zostały prawidłowo przekazane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, powinniśmy od razu otrzymać informację o ważności ubezpieczenia OC.

Co warto wiedzieć o narzędziu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego?

W niektórych przypadkach zdarza się, że sprawdzenie ważności ubezpieczenia OC online nie powiedzie się. Kiedy może się tak stać? Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku braku zgłoszenia ubezpieczenia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego przez ubezpieczyciela, w przypadku ewentualnych opóźnień w dostarczeniu dokumentów etc. Wówczas zamiast interesujących nas danych na ekranie pojawi się krótki komunikat „Brak danych”. Najczęściej jednak narzędzie działa bezproblemowo i okazuje się niezwykle przydatne. Co ważne, do skorzystania z niego nie jest wymagane logowanie, a sama obsługa narzędzia jest prosta i intuicyjna.

Szukasz ubezpieczenia OC i nie chcesz przepłacać? Postaw na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie OC to polisa, którą jako właściciel pojazdu musisz wykupić, niezależnie jak często z niego korzystasz. Charakter polisy jest regulowany ustawowo, a to oznacza, że każda gwarantuje ten sam zakres ochrony ubezpieczeniowej – bez względu na cenę. Nie warto zatem przepłacać. Jeśli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC, zacznij poszukiwania od Wygodnie.pl. Nasza sprawdzona porównywarka pomoże Ci porównać dostępne oferty, a kalkulator dokładnie wyliczy za Ciebie wysokość składki. Nie ma lepszego sposobu na znalezienie najkorzystniejszego cenowo ubezpieczenia OC. Sprawdź nas!

Może zainteresuje Cię również