Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Ubezpieczenie OC - do kiedy ważne?

Ubezpieczenie OC - do kiedy ważne?

Posiadanie ważnego ubezpieczenia OC to obowiązek, którego powinien dopilnować posiadacz każdego zarejestrowanego w Polsce pojazdu mechanicznego. Z co najmniej dwóch ważnych powodów. Po pierwsze, dlatego, że przerwanie ciągłości ubezpieczenia wiąże się z karą nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a po drugie – ochrona w ramach polisy OC zawsze jest w cenie. Nie wiesz, czy Twój pojazd ma ważną polisę? Chcesz to sprawdzić, ale nie masz pod ręką umowy zawartej z towarzystwem ubezpieczeniowym? Oto garść praktycznych informacji i porad!

Sprawdzenie ważności ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC – do kiedy jest ważne? To zależy od dat, jakie widnieją na Twojej umowie podpisanej z ubezpieczycielem. Zgodnie z regulacjami obowiązującymi w Polsce polisę OC można wykupić na 12 miesięcy. Wprawdzie istnieją wyjątki, ale są one nieliczne i dotyczą ściśle określonych rodzajów pojazdów, np. samochodów zabytkowych. Często zdarza się, że kupując samochód z drugiej ręki, przejmujemy jego ubezpieczenie. Wówczas korzystamy z ubezpieczenia, które wykupił poprzedni właściciel – o ile oczywiście nie zostało ono wypowiedziane (zawsze należy ustalić to przy zakupie!). Chcesz się upewnić, że auto posiada ubezpieczenie? Nie masz pod ręką dokumentów, a potrzebujesz szczegółowych informacji na jego temat? W takich wypadkach warto skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Aby otrzymać informację o ważności polisy dla interesującego nas pojazdu, wystarczy uzupełnić formularz, podając numer VIN lub numer rejestracyjny, a także datę i kraj (w przypadku zdarzenia). Jeśli pojazd jest ubezpieczony, a dane na ten temat zostały prawidłowo przekazane do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, powinniśmy od razu otrzymać informację o ważności ubezpieczenia OC.

Co warto wiedzieć o narzędziu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego?

W niektórych przypadkach zdarza się, że sprawdzenie ważności ubezpieczenia OC online nie powiedzie się. Kiedy może się tak stać? Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku braku zgłoszenia ubezpieczenia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego przez ubezpieczyciela, w przypadku ewentualnych opóźnień w dostarczeniu dokumentów etc. Wówczas zamiast interesujących nas danych na ekranie pojawi się krótki komunikat „Brak danych”. Najczęściej jednak narzędzie działa bezproblemowo i okazuje się niezwykle przydatne. Co ważne, do skorzystania z niego nie jest wymagane logowanie, a sama obsługa narzędzia jest prosta i intuicyjna.

Szukasz ubezpieczenia OC i nie chcesz przepłacać? Postaw na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie OC to polisa, którą jako właściciel pojazdu musisz wykupić, niezależnie jak często z niego korzystasz. Charakter polisy jest regulowany ustawowo, a to oznacza, że każda gwarantuje ten sam zakres ochrony ubezpieczeniowej – bez względu na cenę. Nie warto zatem przepłacać. Jeśli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC, zacznij poszukiwania od narzędzi Wygodnie.pl. Nasza sprawdzona porównywarka pomoże Ci porównać dostępne oferty, a kalkulator dokładnie wyliczy za Ciebie wysokość składki. Nie ma lepszego sposobu na znalezienie najkorzystniejszego cenowo ubezpieczenia OC. Sprawdź nas!

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również