Ubezpieczamy mieszkanie: Ile kosztuje polisa? Co powinna obejmować?

Ubezpieczamy mieszkanie: Ile kosztuje polisa? Co powinna obejmować?

Własne mieszkanie to cel, do którego dąży wiele osób. To miejsce mające zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa, komfort i dobre samopoczucie na co dzień. Decydując się na ubezpieczenie mieszkania, nie jesteśmy wprawdzie w stanie uchronić się przed zdarzeniami losowymi, ale możemy zabezpieczyć się przed ponoszeniem ich dotkliwych konsekwencji finansowych. Ubezpieczenia nieruchomości to szerokie zagadnienie. W tym wpisie postaramy się je nieco przybliżyć, przedstawiając najważniejsze kwestie, z jakimi wiąże się ubezpieczenie mieszkania. Zapraszamy do lektury!

Ubezpieczenie mieszkania. Dlaczego warto ubezpieczyć swoje M

Zakup mieszkania to bardzo poważną decyzja, dlatego chcemy, by było miejscem, w którym możemy się schronić po ciężkim dniu, spędzając czas z najbliższymi, odpoczywając i oddając się swoim pasjom. Choć na co dzień rzadko się nad tym zastanawiamy, w każdej chwili mogą zaskoczyć nas nieprzewidziane zdarzenia losowe. Może to być zalanie, wybuch pożaru czy przepięcie. Skutki takich nieszczęść najczęściej są opłakane w skutkach i chyba nikt nie chce mierzyć się z ich finansowymi konsekwencjami. Sposobem na to, by do tego nie dopuścić jest ubezpieczenie mieszkania.
Ubezpieczenia nieruchomości należą do najbardziej rozbudowanych ubezpieczeń. Ich zakres jest obecnie bardzo szeroki. Jeśli interesuje nas – przykładowo – ubezpieczenie mieszkania od zalania, bez problemu znajdziemy ofertę z takim zakresem ochrony. Ubezpieczenie mieszkania jest stosunkowo tanie. Znalezienie polisy z szerszą ochroną ubezpieczeniową również nie powinno stanowić większego wydatku. Wszystko sprowadza się do naszych potrzeb i ceny, jaką trzeba zapłacić, by wykupić interesujące nas ubezpieczenie mieszkania. Porównywarka zwana kalkulatorem ubezpieczenia pozwala z łatwością wybrać taki wariant, który najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie mieszkania i od czego zależy jego cena?

To, ile przyjdzie nam zapłacić za ubezpieczenie mieszkania, zależy od kilku czynników. Pierwszym jest towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym wykupujemy polisę. Trzeba bowiem mieć świadomość, że każda firma ubezpieczeniowa inaczej wycenia swoje produkty i oferuje inne warunki ochrony ubezpieczeniowej. Inne jest też traktowanie poszczególnych czynników cenotwórczych. Jednym z najważniejszych jest zakres ubezpieczenia. Im jest on szerszy, tym więcej będzie kosztowała nas polisa. Ubezpieczenie mieszkania od zalania będzie z pewnością tańsze niż takie, które oprócz zalania zakłada również ochronę przed szkodami powstałymi w wyniku kradzieży lub przepięć. Nie bez znaczenia jest także to, czy ubezpieczenie dotyczy samego mieszkania, czy też znajdujących się w nim przedmiotów, czyli ruchomości. Możemy być zatem pewni, że ubezpieczyciel będzie zainteresowany zarówno wartością lokalu, jak i jego wyposażenia. Pod uwagę często brane są ponadto posiadane zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Dodatkowo na wysokość składki będzie miał wpływ czas trwania umowy ubezpieczenia. Im jest on dłuższy, tym niższe powinny być koszty ubezpieczenia.

Co jeszcze warto wiedzieć przed wyborem ubezpieczenia?

Myśląc o ubezpieczeniu mieszkania, najczęściej myślimy wyłącznie o naszych czterech kątach. Warto jednak mieć świadomość, że ochroną ubezpieczeniową można objąć także pomieszczenia przynależne do nieruchomości. Może to być garaż, piwnica, strych, a nawet domek letniskowy. Tym, o czym również nie powinniśmy zapominać, jest OC w życiu prywatnym, które stanowi rozszerzenie polisy mieszkaniowej. Posiadanie takiego ubezpieczenia pozwoli nam uniknąć konsekwencji finansowych w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim. O czym jeszcze warto wiedzieć przed wyborem właściwej formy ochrony? Przede wszystkim o tym, że ubezpieczenie mieszkania online, czyli wykupione przez internet, nie różni się niczym od ubezpieczenia wykupionego u agenta czy w placówce danego towarzystwa. Szukając polisy online, mamy większą szansę, że znajdziemy tańszą ofertę i idealnie odpowiadające naszym potrzebom ubezpieczenie mieszkania. Kalkulator, taki jak ten, który możesz znaleźć na Wygodnie.pl, znacząco to ułatwia!

Ubezpieczenie mieszkania? Porównywarka Wygodnie.pl pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę!

Chcesz znaleźć ubezpieczenie mieszkania online – szybko i bez ruszania się z miejsca? Jesteśmy po to, by Ci pomóc! Zanim postawisz na konkretne ubezpieczenie mieszkania, kalkulator na naszej stronie pomoże Ci dokładnie wyliczyć wartość składki. Uzupełnij najważniejsze dane, a my zaprezentujemy Ci najlepsze oferty. Następnie krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces wykupienia ubezpieczenia. Z nami dokonasz właściwego wyboru i nie przepłacisz. Postaw na Wygodnie.pl i znajdź najlepszą ofertę!

Może zainteresuje Cię również