Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Od czego zależy?

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Od czego zależy?

Własne mieszkanie to schronienie, które daje poczucie spokoju, komfortu i bezpieczeństwa. Zakup własnego M to dla wielu osób duży wysiłek finansowy, inwestycja okupiona ciężką pracą i wyrzeczeniami. Właśnie z tego powodu właściciele mieszkań często decydują się na zabezpieczenie lokum, tak by uchronić się przed finansowymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania? Od czego zależy cena polisy? Co warto wiedzieć, zanim zaczniemy szukać? Oto garść praktycznych informacji, z którymi warto zapoznać się przed przystąpieniem do ubezpieczenia mieszkania!

Polisa chroniąca Twój spokój, komfort i bezpieczeństwo

Większość z nas traktuje mieszkanie jak bezpieczną przystań, miejsce, gdzie codziennie odpoczywamy po ciężkim dniu i oddajemy się pasjom. Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, co może się wydarzyć, nie biorąc pod uwagę losowych zdarzeń, takich jak wybuch pożaru, zalanie czy np. przepięcie. Skutki tego rodzaju nieszczęść mogą wiązać się z poważnymi stratami. Aby zabezpieczyć się przed ponoszeniem finansowych konsekwencji takich niefortunnych zdarzeń, wiele osób decyduje się na zakup ubezpieczenia mieszkania. Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie mieszkania? Porównując koszt polisy chroniącej nieruchomości np. z kosztem ubezpieczenia samochodu, zorientujemy się, że mieszkanie o znacznie większe wartości niż samochód możemy ubezpieczyć znacznie taniej.

Od czego zależy cena ubezpieczenia mieszkania?

To, ile zapłacimy za ubezpieczenie mieszkania, zależy w głównej mierze od jego wartości, a także jego wyposażenia. Wpływ na cenę polisy będą zatem miały również takie aspekty, jak metraż, rok budowy/remontu, miejsce (miejscowość/dzielnica), gdzie znajduje się mieszkanie, ewentualne systemy zabezpieczeń etc. Ubezpieczyciel może ponadto wziąć pod uwagę takie aspekty, jak to, czy lokal jest przeznaczony na wynajem i czy będzie prowadzona w nim działalność gospodarcza. Duże znaczenie dla ceny ubezpieczenia mieszkania będzie miało ponadto to, jaki wariant ubezpieczenia wybierzemy. Wariant standardowy będzie z pewnością tańszy niż rozszerzony uwzględniający dodatkowo elementy wyposażenia nie ujęte w podstawowym wariancie polisy, czyli np. elementy szklane, drogocenny sprzęt elektroniczny czy dzieła sztuki. To, jaki zakres będzie miało ubezpieczenie mieszkania, zależy oczywiście od oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Zazwyczaj jednak szerszy wariant ochrony oznacza wyższą cenę.

Ubezpieczenie mieszkania - cena nie musi być wysoka

Wykonując kalkulację ubezpieczenia mieszkania, może okazać się, że koszt polisy dla kawalerki lub mniejszego dwu bądź trzy pokojowego mieszkania w średnim lub nawet większym mieście nie przekroczy kwoty 100 zł. Więcej zapłacimy za ubezpieczenie droższego apartamentu w Warszawie. Dla przykładu – koszt ubezpieczenia apartamentu w Warszawie o powierzchni 83m3 i wartości wynoszącej 1 225 000 zł, który potraktowaliśmy jako przykład, wyniósł niespełna 200 zł, przyjmując standardowy wariant ubezpieczenia. Oczywiście należy mieć świadomość, że każda firma ubezpieczeniowa inaczej wycenia swoje ubezpieczenia, a to oznacza, że ceny mogą znacząco się różnić. Z tego powodu zawsze dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki uwzględniającej oferty poszczególnych ubezpieczycieli.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie mieszkania z Wygodnie.pl

Zależy Ci na ubezpieczeniu mieszkania? Jeśli szukasz pewnej polisy, a przy tym nie chcesz przepłacać, koniecznie sprawdź naszą porównywarkę. Dzięki niej zestawisz dostępne oferty i dokonasz słusznego wyboru. Wystarczy, że uzupełnisz najważniejsze dane, a my zajmiemy się resztą. Przeprowadzimy Cię przez cały proces wykupienia ubezpieczenia. Nie czekaj – znajdź polisę skrojoną na miarę z Wygodnie.pl!

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również