Samochody ciężarowe poleasingowe - czy warto? Ile zaoszczędzimy?

Samochody ciężarowe poleasingowe - czy warto? Ile zaoszczędzimy?

Wiele osób decyduje się na kupowanie samochodów używanych, które są znacznie tańsze niż egzemplarze prosto z salonu. Warto pamiętać o tym, by takie auta pochodziły ze sprawdzonych źródeł i cechowały się odpowiednim stanem. Jednym z typów pojazdów używanych są samochody poleasingowe. Czy warto inwestować w takie ciężarówki?

Samochody ciężarowe poleasingowe

W firmach zajmujących się transportem, często konieczne jest zakupienie nawet kilku samochodów ciężarowych. Koszt takiej inwestycji okazuje się ogromny, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup pojazdów używanych. Auta ciężarowe poleasingowe są dobrą opcją w sytuacji, gdy zależy Ci na sprawdzonym samochodzie z przejrzystą historią napraw.

Istnieje również opcja kupienia samochodu ciężarowego od prywatnego właściciela, jednak często jest to bardzo ryzykowne posunięcie. Auta tego typu muszą pokonywać tysiące kilometrów, dlatego warto zadbać o to, by nie miały one żadnych ukrytych wad. Dla przedsiębiorstw, które nie dysponują dużym budżetem, aukcje samochodów ciężarowych poleasingowych są bardzo rentowną okazją.

Czym są samochody ciężarowe poleasingowe?

Samochody ciężarowe z HDS poleasingowe to pojazdy, które były wykorzystywane przez firmy. Po upłynięciu okresu około 3-5 lat przedsiębiorstwo najczęściej decyduje się na zmianę pojazdów/floty, dlatego poprzednie auta są przeznaczane na aukcje. Właśnie wtedy osoby zainteresowane samochodami poleasingowymi mogą nabyć je za znacznie niższą kwotę (w porównaniu do aktualnych wartości rynkowych).

Auta ciężarowe poleasingowe okazują się bardziej opłacalne od używanych pojazdów bez leasingu ze względu na kilka kwestii. Ten typ umowy wymaga realizowania napraw w autoryzowanych serwisach (ASO), dlatego ryzyko zatajenia wad i wykonania niewłaściwych działań serwisowych znacznie maleje. Co więcej, samochody ciężarowe poleasingowe mają także historię prowadzonych serwisów. Wszelkie naprawy są dokładnie udokumentowane, więc nowy nabywca może zorientować się o stanie danego pojazdu jeszcze przed jego zakupem.

Czy auta poleasingowe się opłacają?

Kupno samochodów poleasingowych często jest zdecydowanie mniej ryzykowne. W takich przypadkach można mieć pewność, że wskazania licznika są zgodne z prawdą, a wszelkie usterki zostały naprawione w autoryzowanych serwisach. Warto jednak pamiętać, że samochody poleasingowe ciężarowe są wykorzystywane głównie przez duże firmy. Oznacza to, że już po kilku latach ich przebieg może być bardzo duży, a stan – niesatysfakcjonujący dla nowego nabywcy.

Na aukcji można znaleźć ciekawe pojazdy o dobrym stosunku jakości do ceny. Wówczas, zdecydowanie się na poleasingowe samochody ciężarowe to bardzo opłacalny wybór. Przed kupieniem konkretnego auta należy jednak zapoznać się z jego stanem. Doskonałym pomysłem jest poproszenie o pomoc specjalisty, który szybciej wychwyci ewentualne usterki niż sam właściciel przedsiębiorstwa.

Zazwyczaj aukcje przyjmują formę licytacji, ale zdarzają się także oferty typu „kup teraz”. W przypadku pierwszej opcji, można kupić sprawny pojazd o niewielkim przebiegu za znacznie atrakcyjniejszą kwotę niż w przypadku propozycji osób prywatnych. Z tego powodu korzystanie z aukcji aut poleasingowych jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem. Ważne jest jednak dokładne sprawdzenie stanu samochodu ciężarowego przed zdecydowaniem się na jego zakup.

Ile można zaoszczędzić na autach poleasingowych?

Samochody poleasingowe ciężarowe zwykle są dostępne w cenach o kilkanaście procent niższych niż ich odpowiedniki na wolnym rynku. Z tego powodu stanowią one dobrą alternatywę dla firm, które szukają używanych pojazdów za niewielkie pieniądze. Koszt zakupienia samochodu ciężarowego jest znacznie wyższy niż w przypadku klasycznych aut osobowych. Z tego powodu kilkanaście procent różnicy to często nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Auta poleasingowe są sprzedawane na aukcjach, dlatego cały proces wygląda nieco inaczej niż w przypadku transakcji prywatnych. W takich miejscach również można trafić na samochody o niekorzystnym stosunku jakości do ceny, jednak historia ich napraw jest przejrzysta i nie ma ryzyka zatajenia usterek. Często na aukcjach są dostępne poleasingowe samochody ciężarowe w niskich cenach i w stanie, który pozwala na ich bezproblemowe użytkowanie przez kolejne lata. Jest to doskonała opcja dla małych i średnich firm o ograniczonym budżecie.

Czasami na aukcjach trafiają się oferty, które są wyjątkowo atrakcyjne. Zainteresowanie takimi propozycjami okazuje się ogromne, dlatego szukając odpowiedniego auta ciężarowego poleasingowego, liczy się szybkość. Wówczas zakup będzie opłacalny i pozwoli na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na jednym samochodzie. W wielu firmach konieczne jest zainwestowanie w co najmniej kilka pojazdów, dlatego korzystanie z aukcji jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Może zainteresuje Cię również