Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać?

Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać?

Ubezpieczenie mieszkania to podstawowa polisa, którą w swojej ofercie posiada wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Z perspektywy Klienta wybór jest imponujący, ale znalezienie ubezpieczenia idealnie odpowiadającego naszym potrzebom potrafi być trudne. Istnieje wiele czynników, które mogą przesądzić o tym, czy dana polisa jest dla nas odpowiednia, czy powinniśmy poszukać czegoś innego. Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać? Czym kierować się, dokonując wyboru? Gdzie szukać ubezpieczenia, tak by nie przepłacić? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych porad!

Zwróć uwagę na zakres ochrony ubezpieczeniowej

Ubezpieczenie mieszkania nie należy do najbardziej kosztownych polis. Własne M możemy ubezpieczyć za mniej niż 100 PLN, ale często dobrze jest rozważyć szerszy zakres ochrony, nawet jeśli będzie wiązało się to z koniecznością zapłacenia nieco wyższej składki. Jakie ubezpieczenie mieszkania wykupić? W najprostszym wariancie ubezpieczyciele proponują ubezpieczenie obejmujące przede wszystkim mury mieszkania i stałe elementy, takie jak armatura łazienkowa, stolarka okienna czy drzwiowa. Standardowa polisa może okazać się wystarczająca, zawsze jednak dobrze jest dokładnie zweryfikować, jak dane towarzystwo ubezpieczeniowe definiuje poszczególne rodzaje szkód, na jakich zasadach wypłaca świadczenia i na jakie dokładnie kwoty możemy liczyć, kiedy dojdzie do ustalania wysokości odszkodowania. Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, upewnij się, czy ubezpieczenie uwzględnia interesujące Cię zdarzenia losowe (zalania, przepięcia etc.). Jeśli czujesz, że zakres ochrony jest zbyt wąski, nie wahaj się sprawdzić, czy istnieje możliwość wykupienia dodatkowych opcji. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe są bardzo elastyczne i pozwalają dowolnie dostosowywać swoje produkty do indywidualnych potrzeb klientów.

Ubezpieczenie ruchomości i OC w życiu prywatnym

Wielu z nas przechowuje w mieszkaniu wartościowe przedmioty. Może to być np. sprzęt elektroniczny taki jak laptop, zestawy audio, czy video. Podstawowe ubezpieczenie mieszkania nie obejmuje tego rodzaju ruchomości. Zazwyczaj jest to dodatkowa opcja, którą wykupują osoby chcące mieć pewność, że w razie wystąpienia zdarzeń losowych skutkujących poważnymi uszkodzeniami mienia, ubezpieczyciel w szerokim zakresie zrekompensuje straty, wypłacając odszkodowanie za wszystkie ubezpieczone elementy. Dodatkowa możliwość to wykupienie OC w życiu prywatnym. Polisa ta zapewnia nam ochronę, kiedy to my wyrządzimy szkodę osobom trzecim, np. sąsiadowi, nieumyślnie doprowadzając do zalania jego mieszkania (klasyczny przykład to zalanie wskutek awarii węża pralki). Połączenie ubezpieczenia mieszkania, znajdujących się w nim ruchomości i OC w życiu prywatnym to wybór dla tych, którzy liczą na możliwie kompleksowy, najpełniejszy zakres ochrony.

Znajdź polisę mieszkaniową dla siebie z Wygodnie.pl

Przed wyborem konkretnej polisy mieszkaniowej najlepiej jest zestawić ze sobą dostępne oferty. Korzystając z pomocy agenta ubezpieczeniowego, najpewniej przedstawione zostaną nam oferty towarzystw, z którymi dany agent współpracuje. Jeśli wolisz dokładnie porównać dostępne oferty, bez nacisków, pośpiechu i bez wychodzenia z domu, zachęcamy do sprawdzenia naszej porównywarki online. Wystarczy, że uzupełnisz prosty formularz, podając najbardziej podstawowe dane, a my przygotujemy dla Ciebie wykaz produktów ubezpieczeniowych poszczególnych firm. Mnogość opcji pozwoli Ci dopasować ubezpieczenie do własnych preferencji i możliwości finansowych. Z nami znajdziesz ubezpieczenie mieszkania skrojone na miarę Twoich potrzeb!

Może zainteresuje Cię również