Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania?

Własne mieszkanie to miejsce, gdzie czujemy się najlepiej. Choćby z tego powodu warto pomyśleć o tym, by w odpowiedni sposób je zabezpieczyć. Jak to zrobić? Niektórych zdarzeń losowych nie sposób uniknąć, ale możemy zminimalizować związane z nimi straty finansowe. Do tego właśnie służy ubezpieczenie mieszkania, czyli jeden z najpopularniejszych rodzajów polis. Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania i co warto o nim wiedzieć, zanim wybierzemy ofertę jednego z wielu towarzystw ubezpieczeniowych? Podpowiadamy!

Ubezpieczenie mieszkania - przed czym chroni?

Gdy dochodzi do wystąpienia szkód wywołanych przez zdarzenia losowe, a pokrycie strat wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, ubezpieczenie mieszkania jest na wagę złota. Polisa zabezpiecza nasze lokum i mienie, sprawiając, że finansowe konsekwencje takich zdarzeń są po stronie ubezpieczyciela, a nie naszej. Przed czym dokładnie może chronić polisa? Wszystko zależy od tego, co dokładnie znajduje się w podpisanej przez nas umowie z towarzystwem ubezpieczeniowym. Standardowe ubezpieczenie mieszkania zadziała wtedy, gdy dojdzie do wybuchu pożaru czy powodzi. Słowem: chroni przed negatywnymi skutkami działania sił przyrody. Zakres często jest jednak szerszy, obejmując kradzieże z włamaniem, skutki przepięć etc. Osobną i chętnie wybieraną opcją jest dodatkowe ubezpieczenie elementów szklanych bądź ceramicznych w mieszkaniu, np. luster, szklanych elementów mebli, urządzeń sanitarnych etc.

Oto co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu mieszkania

Ubezpieczenia mieszkania należą do jednych z najczęściej wykupywanych polis i z tego też powodu są polisami niezwykle zróżnicowanymi. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma w swojej ofercie inne rodzaje rozszerzeń, co oznacza, że osoby zainteresowane konkretną formą ochrony mogą wybierać spośród różnych ofert ubezpieczeniowych. Budżetowym i często w zupełności wystarczającym wariantem jest standardowe ubezpieczenie, obejmujące najczęściej występujące szkody. Ceny takich polis często są więcej niż korzystne. W praktyce pozwalając na ubezpieczenie swojego M nawet za mniej niż 100 PLN. Niewielka dopłata pozwala ubezpieczyć dodatkowo m.in. drogocenne przedmioty, które znajdują się w naszym posiadaniu, takie jak cenny sprzęt elektroniczny czy dzieła sztuki.

Więcej niż ubezpieczenie mieszkania

Biorąc pod uwagę ubezpieczenie mieszkania, warto zastanowić się również nad ubezpieczeniem przynależnych do niego pomieszczeń. Może to być garaż, piwnica lub komórka lokatorska. Tym, o czym również nie powinno się zapominać, jest OC w życiu prywatnym, będące rozszerzeniem polisy mieszkaniowej. OC w życiu prywatnym pozwoli nam uniknąć ponoszenia finansowych konsekwencji szkód wyrządzonych nieumyślnie osobom trzecim poprzez działanie nasze lub naszych bliskich.

Ubezpieczenie mieszkania z Wygodnie.pl

Wiesz już, że chcesz ubezpieczyć mieszkanie, zależy Ci na sprawdzonej, pewnej polisie, ale nie chcesz przepłacać? Jesteś w odpowiednim miejscu. W Wygodnie.pl od lat pomagamy klientom dokonywać słusznych wyborów w kwestii ubezpieczeń. Dzięki naszej porównywarce sprawdzisz, co dokładnie mają Ci do zaoferowania poszczególni ubezpieczyciele. To proste: uzupełnij bardzo prosty formularz, a my zaprezentujemy Ci dostępne oferty. Z nami znajdziesz najlepsze ubezpieczenie bez wychodzenia z domu. Zapraszamy!

Może zainteresuje Cię również