Gdzie na wakacje - w Polsce i za granicą? Kilka pomysłów na podróż

Gdzie na wakacje - w Polsce i za granicą? Kilka pomysłów na podróż

Wiele osób zastanawia się, gdzie pojechać na wakacje? Jedni bazują na doświadczeniach znajomych, inni poszukują informacji w Internecie. Omawiamy, gdzie warto wybrać się w Polsce oraz co ciekawego można zwiedzić w Europie i na świecie.

Gdzie nad morze z dzieckiem - sposób na wakacje w Polsce

Miejsc, do których warto pojechać w Polsce jest naprawdę bardzo wiele. Najczęściej obieranym kierunkiem jest Polskie morze, które ma dość dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną wzdłuż polskiego wybrzeża. Ciekawy pomysł na wakacje dla rodziny, to np. skorzystanie z oferty all inclusive nad polskim morzem. Taką formę wypoczynku spotkamy w 3 lub 4 gwiazdkowych hotelach. Kierując się do większej aglomeracji możemy wybrać Kołobrzeg, Gdańsk, czy Świnoujście. Na wybrzeżu znajdziemy uzdrowiska w sanatoriach, aquaparki, place zabaw, muzea, czy różne zabytki.

Szukając informacji, gdzie nad morzem z dzieckiem można rzeczywiście odpocząć, warto udać się np. do Jarosławca, Łeby, Ustroni Morskich, Sarbinowa, Darłowa, Grzybowa, czy Krynicy Morskiej. Pod kątem bogactwa naturalnego bardzo dobrze prezentuje się cały Półwysep Helski, czy Wybrzeże Słowińskie. Nie zapominajmy również o tym, że w Polsce mamy też inne miejsca na wakacje. Możemy z rodziną udać się na Mazury, w polskie góry, odwiedzić większe miasta wojewódzkie, czy udać się na Podlasie – np. na Suwalszczyznę. W Suwałkach czy Augustowie możemy liczyć na mniejsze oblężenie w sezonie, a sama oferta turystyczna jest znacznie urozmaicona.

Gdzie pojechać na wakacje za granię?

Wybór powinien być pokierowany własnymi predyspozycjami. Obranie kierunku podróży jest zależne od tego, czy udajemy się tam w celu relaksu i wypoczynku, czy zamierzamy aktywnie zwiedzać lokalne tereny i poznawać tamtejszą kulturę. Na pierwszą myśl przychodzą nam ciepłe kraje. Ciekawym i interesującym kierunkiem jest Dominikana. To prawdziwy raj na Morzu Karaibskim. Jest miejscem bardzo słonecznym i ciepłym, niezależnie od pory roku, dlatego praktycznie można jechać tam w ciemno. Sama stolica, Santo Domingo jest wpisana na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w niej ponad 300 kolonialnych pałaców. Kurort Puerto Plata oferuje nam możliwość uprawiania sportów wodnych, wędkowania na morzu, wizytę w Ocean World Adventure Park, czy Muzeum Bursztynu. Atrakcję stanowi również wyspa Saona. 

A co w sytuacji, gdy chcemy mieć tani pomysł na wakacje? Wtedy możemy postawić na wizytę w Egipcie lub Turcji. Do Egiptu bez problemu udamy się o każdej porze roku. Najpopularniejszym miejscem w Egipcie jest wybrzeże na Morzu Czerwonym. Istnieje tam bogata oferta dla fanów sportów wodnych (jak np. kitesurfing, czy windsurfing), czy możliwość zanurkowania i poznania świata podwodnego. Z wielu kurortów organizowane są również wycieczki do słynnych piramid, czy Sfinksa. W przypadku Turcji, najczęściej obieranym kierunkiem są okolice Morza Śródziemnego i Czarnego, a także Sama Kapadocja, ze względu na bogactwo naturalne.

Popularne miejsca na wakacje w biurach turystycznych to Malediwy, Grecja, Zanzibar, czy Emiraty Arabskie. Wiele ciekawych miejsc możemy nawet zobaczyć na naszym rodzimym kontynencie. Dla osób preferujących bardziej aktywne zwiedzanie, połączone z wypoczynkiem, dobrym kierunkiem może okazać się Andaluzja w Hiszpanii, Armenia, Balaton na Węgrzech, Bawaria w Niemczech, Cypr, Czarnogóra, Grecja kontynentalna i wyspy, Peloponez, Półwysep Chalcydycki, Islandia, Kalabria, Kornwalia w Anglii, Lazurowe Wybrzeże we Francji, Wybrzeże Morza Bałtyckiego na Litwie, Maderę portugalską, Maltę, Północne Włochy, Prowansje we Francji, Region Północnej Holandii, Szkocję, czy Wybrzeże Rumunii. 

Wyprawa w ciepłe kraje a ubezpieczenie turystyczne

Gdy wyjeżdżamy za granicę, nasze ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje w swoim zakresie pokrycia kosztów leczenia za granicą. Osoby pracujące w Polsce, tylko tutaj mają darmową służbę zdrowia. Dlatego, decydując się na jakąkolwiek wycieczkę za granicę, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które chroni podróżujących przed ponoszeniem kosztów leczenia za granicą. Ponadto, takie ubezpieczenia zawiera dodatkowe rozszerzenia, jak ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu podróżnego, akcji ratowniczych itd. Zachęcamy do skorzystania z naszego kalkulatora ubezpieczeń, za pomocą którego będziemy mogli zestawić ze sobą kilka ofert z różnych Towarzystw. W razie trudności nasza infolinia służy pomocą.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również