Gdzie można najtaniej ubezpieczyć mieszkanie pod kredyt?

Gdzie można najtaniej ubezpieczyć mieszkanie pod kredyt?

Kupując mieszkanie z kredytem, musisz liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od Ciebie wykupienia ubezpieczenia. W założeniu polisa ma chronić zarówno kupującego mieszkanie, jak i bank, który finansuje zakup, udzielając kredytu. Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt obejmuje najczęstsze zdarzenia losowe, takie jak wybuch pożaru, powódź itp. Gdzie można najtaniej ubezpieczyć mieszkanie pod kredyt i czy zawsze warto stawiać na najtańsze polisy? Oto kilka przydatnych informacji dla kredytobiorców.

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt. Co warto wiedzieć?

Zakup własnego mieszkania to duży wydatek. Aby móc pozwolić sobie na własne M, wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu, który pozwala im rozłożyć wydatek w czasie i cieszyć się wymarzonym lokum. Udzielając kredytu, banki wymagają ubezpieczenia nowo zakupionego mieszkania. Chodzi o ubezpieczenie mieszkania z cesją, czyli ubezpieczenie z przeniesieniem wszelkich praw do odszkodowania na bank. Zazwyczaj chodzi o podstawowe ubezpieczenie murów od spalenia, zalania i innych zdarzeń mających związek z działaniem sił natury. W przypadku ubezpieczenia z cesją, świadczenia związane z zaistnieniem objętych zakresem ubezpieczenia szkód będą przysługiwały bankowi. W praktyce jednak jeśli nie zalegamy ze spłacaniem rat kredytu, możemy otrzymać odszkodowanie i tym samym na własną rękę usunąć skutki zniszczeń. W założeniu bowiem ubezpieczenie mieszkania pod kredyt ma służyć obu stronom: kredytobiorcy i kredytodawcy. Warto o tym pamiętać.

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt nie musi być drogie

Wykupienie ubezpieczenia mieszkania nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Polisy z satysfakcjonującym zakresem ochrony ubezpieczeniowej można znaleźć w cenach poniżej 100 PLN, choć za bardziej kompleksowe ubezpieczenia przeważnie trzeba zapłacić nieco więcej, co wiąże się z kosztami dodatkowych opcji (ubezpieczenie ruchomości domowych etc.). Jak jest z ubezpieczeniem mieszkania pod kredyt? Czy na ubezpieczeniu mieszkania pod kredyt można zaoszczędzić? Odpowiadamy: tak, ale nie zawsze najtańsze ubezpieczenie jest najlepszym rozwiązaniem. Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania pod kredyt? Składka wyliczana jest indywidualnie na podstawie kilku parametrów, które są ważne z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego. Na cenę z pewnością przełożą się wartość nieruchomości, ściśle związana z metrażem i lokalizacją, a także suma ubezpieczenia – najwyższa możliwa kwota odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczyciela w ramach polisy.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie mieszkania pod kredyt z Wygodnie.pl

Ubezpieczenie mieszkania należy do polis o dużym znaczeniu. Decydując się na dane ubezpieczenie, warto postawić na renomowane firmy ubezpieczeniowe, tak by odpowiednio zabezpieczyć nieruchomość. Aby jednak nie przepłacić, najlepiej skorzystać z bezpłatnego narzędzia, jakim jest nasza porównywarka. Dzięki niej ekspresowo sprawdzisz, co mają do zaoferowania poszczególni ubezpieczyciele, jak również ile może wynieść wysokość składki w poszczególnych wariantach. Korzystanie z naszej porównywarki jest niezwykle intuicyjne. Wystarczy, że uzupełnisz formularz, podając podstawowe dane o mieszkaniu i zaznaczając interesujące Cię opcje, a my od ręki zaprezentujemy Ci pełny wykaz dostępnych ofert. Ubezpiecz się bez wychodzenia z domu, bez przepłacania i na własnych warunkach. Postaw na Wygodnie.pl i przekonaj się, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania pod kredyt!

Może zainteresuje Cię również