Ubezpieczenia turystyczne - czym są i jaki jest ich zakres?

Ubezpieczenia turystyczne - czym są i jaki jest ich zakres?

Wyjeżdżając na wakacje powinniśmy ubezpieczyć się od nieprzewidzianych zdarzeń i idących za tym kosztów naprawy powstałych szkód. W tym celu, firmy ubezpieczeniowe przygotowały dla nas specjalną ofertę – ubezpieczenia turystyczne.

Ubezpieczenia turystyczne to ubezpieczenia krótkotrwałe i są zazwyczaj zawierane na kilka dni do kilku tygodni, a nie jak większość polis na rok. Poza tym, polisy turystyczne obejmują ochroną te zdarzenia, które mogą nas spotkać podczas urlopu. Tak więc, oprócz znanych nam z innych polis następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i odpowiedzialności cywilnej, w polisie turystycznej znajdą się również ryzyka takie jak:

  • utrata bagażu,
  • anulowanie noclegu,
  • odwołanie imprezy turystycznej,
  • anulowanie biletów lotniczych,
  • utrata sprzętu sportowego.

Oczywiście, polisa turystyczna może być jeszcze bardziej rozbudowana, posiadać pakiet assistance i obejmować sporty wysokiego ryzyka, które planujemy uprawiać podczas urlopu. Wszystko zależy od naszych potrzeb i planów na wakacje.

Kupując ubezpieczenie na urlop należy przede wszystkim zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń. Powinny interesować nas terminy, w jakich możemy liczyć na pomoc, jakie objęte są ochroną. Ponadto, powinniśmy wskazać ubezpieczycielowi, jeśli cierpimy na choroby przewlekłe. Zatajenie tego faktu przed ubezpieczycielem oraz pominięcie zamiaru uprawiania sportów wysokiego ryzyka może skutkować niewypłaceniem odszkodowania w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku lub przebieg naszej choroby zaostrzy się.

Może zainteresuje Cię również