Co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Ubezpieczenie jest pakietem usług, których dostarcza ubezpieczyciel, gdy dojdzie do zdarzeń objętych zakresem ochrony. Dlatego oferta, jaką przygotowują firmy ubezpieczeniowe, jest niezwykle szeroka i każdy znajdzie w niej produkt odpowiedni dla siebie. A co konkretnie proponują towarzystwa ubezpieczeniowe? Oto przegląd najbardziej typowych produktów.

Ubezpieczenia mogą objąć swoim zakresem zarówno mienie należące do osoby ubezpieczonej, jak i zdrowie, a także rozmaite zdarzenia w życiu. Różnią się między sobą zarówno sferą, którą zabezpieczają, jak i konkretnymi warunkami, na jakich następuje wypłata świadczeń. W związku z tym, zanim podejmiesz decyzję o zakupieniu konkretnych produktów, przyjrzyj się im dokładnie.

Firmy ubezpieczeniowe – oferta

W Polsce działają liczne towarzystwa ubezpieczeniowe. Warszawa jest siedzibą większości z nich, jednak z oferty mogą skorzystać osoby z całego kraju. Zakres produktów obejmuje między innymi takie rozwiązania jak:

  • ubezpieczenie firmy,
  • ubezpieczenie turystyczne,
  • ubezpieczenie na życie,
  • ubezpieczenie domu i innych nieruchomości,
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • ubezpieczenie komunikacyjne – w tym AC i OC.

Różnice między poszczególnymi produktami są związane nie tylko z zakresem ochrony, jaką gwarantuje ubezpieczenie, ale i warunkami wypłaty świadczeń. Porównać warto m.in. wysokość gwarantowanych sum świadczeń czy też czas, na jaki zawierana jest umowa.

Ubezpieczenie domu – Warszawa a inne części Polski

Ubezpieczenia nieruchomości są jednymi z najczęściej wybieranych z portfela produktów TU. To one zapewniają zabezpieczenie np. na wypadek włamania, kradzieży czy skutków nieszczęśliwych wypadków bądź katastrof naturalnych. Warto pamiętać jednak, że ubezpieczenia domów mogą mieć różny zakres. Od niego zaś będzie zależała wysokość miesięcznej (lub rocznej – bo tak najczęściej jest opłacana) składki. Dlatego poszukując dobrego ubezpieczenia nieruchomości, warto dobrze przyjrzeć się:

  • temu, jakie ryzyka obejmuje ochrona – czy tylko te związane z kradzieżą mienia, czy również np. wynikające z pożaru, awarii instalacji wodnej lub powodzi czy innej katastrofy naturalnej,
  • dodatkowym usługom oferowanym w ramach umowy ubezpieczeniowej – coraz częściej produkty te obejmują np. assistance w zakresie wsparcia specjalistów na wypadek rozmaitych usterek,
  • sposobu wyceny strat materialnych.

Warto też pamiętać, że wysokość składki będzie uzależniona m.in. od wartości samej nieruchomości i znajdującego się na jej terenie mienia, jak również od lokalizacji domu oraz zastosowanych w nim zabezpieczeń antywłamaniowych. Wszystkie te kwestie dobrze jest omówić z ekspertem.

Ubezpieczenie firmy – co obejmuje?

Ubezpieczenie firmy przyjmuje najczęściej charakter majątkowy – zabezpiecza więc na wypadek kradzieży lub uszkodzenia sprzętu należącego do zasobów firmy, czy też włamania. To jednak nie koniec możliwości. Firmy ubezpieczeniowe w Warszawie i innych miastach znajdują coraz więcej klientów na ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (wymagane w niektórych branżach). Są przydatne wówczas, gdy przedsiębiorstwo – z uwagi na czynniki niezależne od niego – nie jest w stanie wywiązać się z umowy z klientem lub gdy któryś z pracowników popełni błąd. Wówczas wszelkie odszkodowania i zadośćuczynienia może pokryć ubezpieczenie.

Ubezpieczenie podróży – niezbędne przy wyjazdach zagranicznych

Kolejna popularny typ produktu w portfelu TU to ubezpieczenie turystyczne. Jest niezbędne przy wyjazdach za granicę. Zabezpiecza ono przede wszystkim przed wysokimi kosztami leczenia, gdyby doszło do nieszczęśliwego wypadku. To jednak nie wszystko. Ochronę można rozszerzyć np. o koszty leczenia na wypadek nasilenia się choroby przewlekłej. Sportowcy zaś oraz ci, którzy planują „ekstremalne” aktywności w trakcie podróży, mogą skorzystać z rozszerzonego zakresu ochrony medycznej. Ponadto ubezpieczenie podróży może objąć wsparcie w ramach assistance, a także zabezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Jest przydatne na wypadek, gdyby doszło do jakiegoś wypadku, którego osoba ubezpieczona byłaby sprawcą. Koszt zakupu takiego ubezpieczenia jest relatywnie mały – to dlatego, że wystarczy je wykupić na czas podróży, czyli najczęściej na kilka tygodni.

Ubezpieczenia na życie niejedno mają imię

Ubezpieczenia na życie to jeden z koronnych produktów oferowanych przez TU. Wbrew pozorom jednak produkty tego typu są bardzo zróżnicowane. Poza podstawowym ubezpieczeniem ochronnym, które gwarantuje wypłatę odszkodowania na wypadek śmierci, można znaleźć produkty inwestycyjno-ochronne oraz, coraz popularniejsze – inwestycyjne. Ich założeniem, poza zabezpieczeniem na wypadek śmierci, jest wsparcie osoby ubezpieczonej w pomnażaniu oszczędności. Warto się więc im przyjrzeć bliżej.

Jak zatem widać, oferta ubezpieczeniowa w Polsce jest bardzo szeroka. Jak zatem znaleźć tanie ubezpieczenia? Warszawa czy inne miasta kraju – to nie ma znaczenia. Aby dopasować portfel narzędzi ubezpieczeniowych do swoich potrzeb, skorzystaj ze wsparcia niezależnego doradcy. To on przeanalizuje Twoją sytuację i pomoże Ci stworzyć pakiet ubezpieczeń, które pozwolą spać spokojnie.

Może zainteresuje Cię również