Co obejmuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Co obejmuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym to polisa, która chroni przed ponoszeniem finansowych konsekwencji spowodowanych przez nas szkód, a także szkód spowodowanych przez naszych bliskich i zwierzęta domowe. Dlaczego warto ją wykupić i co obejmuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje. Oto co warto wiedzieć!

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla każdego

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej możemy wykupić przy ubezpieczeniu naszego domu lub mieszkania. OC w życiu prywatnym chroni nas przed poniesieniem straty finansowej w związku z czynnościami życia prywatnego (również wtedy, kiedy nie prowadzimy pojazdu, a wyrządzimy komuś szkodę). Jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Zakres ochrony ubezpieczeniowej może być szeroki i w dużej mierze zależy od szczegółów umowy, jaką zawieramy z ubezpieczycielem. Ogólna zasada jest taka, że polisa ma chronić nas przed finansowymi konsekwencjami szkód majątkowych i niemajątkowych wyrządzonych osobom trzecim nieumyślnie lub wskutek naszych zaniedbań.

Zalanie, uszkodzenie mienia, zaatakowanie przez psa - czyli kiedy zadziała ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Klasycznym przykładem zdarzenia, przed którego finansowymi konsekwencjami może uchronić nas ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest zalanie sąsiada, np. kiedy zapomnieliśmy zakręcić wodę w wannie. To oczywiście jedna z wielu sytuacji, w jakich możemy skorzystać z ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Inna to np. uszkodzenie mienia osób trzecich przez jazdę na hulajnodze elektrycznej czy upadek sterowanego przez nas drona na posesję poszkodowanego. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym chroni nas też przed finansowymi konsekwencjami szkód spowodowanych przez naszych bliskich i pupili. Kiedy nasze dziecko niechcący zarysuje samochód lub gdy czworonożny pupil z wyłącznie sobie znanych powodów zaatakuje przypadkową osobę, posiadając OC w życiu prywatnym, najprawdopodobniej zapobiegniemy wypłacie odszkodowania z własnej kieszeni.

Wygodnie.pl - pewne ubezpieczenia na każdą kieszeń

Szukasz ubezpieczenia, które zapewni Ci optymalny zakres ochrony, ale nie chcesz przepłacać? Wygodnie.pl to miejsce stworzone dla takich jak Ty! U nas ubezpieczysz się bez wychodzenia z domu, a nasze sprawdzone narzędzia i zespół zaangażowanych ekspertów to gwarancja, że dokonasz właściwego wyboru. Z nami ubezpieczysz się, chroniąc siebie, swoich bliskich i przedmioty, na których najbardziej Ci zależy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w której znajdziesz ubezpieczenia samochodowe, ubezpieczenia domów i mieszkań, ubezpieczenia turystyczne, a także produkty przeznaczone dla rolników, motocyklistów, kierowców samochodów ciężarowych, czy firm!

Może zainteresuje Cię również