Balcia wypowiedzenie OC - za pośrednictwem RESO

Balcia wypowiedzenie OC - za pośrednictwem RESO

Masz ubezpieczenie OC w Balcia? Omawiamy, gdzie złożyć wypowiedzenie, w jaki sposób je dostarczyć oraz jakich danych będziemy potrzebowali do złożenia dokumentu za pośrednictwem RESO Europa Service. 

Kiedy możemy złożyć wypowiedzenie OC?

Gdy chcemy złożyć do Balcia wypowiedzenie OC, tak samo jak w przypadku innych Zakładów Ubezpieczeń, będziemy musieli powołać się na konkretne artykułu z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Powołać możemy się na art. 28, który dotyczy złożenia rezygnacji wraz z końcem trwania okresu ubezpieczenia OC. Art. 28A umożliwia złożenia wypowiedzenia z tytułu posiadania podwójnego ubezpieczenia. Natomiast jeżeli sprzedaliśmy nasz pojazd, wtedy wypowiedzenie OC Balcia powinno powoływać się na artykuł 31 ustawy. Osoby wykupujące ubezpieczenie przez Internet, na mocy ustawy o prawach konsumenta, mają możliwość powołania się na art. 40 ust. 2. Umożliwia on w ciągu 30 dni złożyć rezygnację z umowy OC z tytułu zawarcia jej na odległość, bez podawania przyczyny.

Balcia - wypowiedzenie za pośrednictwem RESO

Obsługą posprzedażową, dotyczącą Balcia Insurance SE zajmuje się firma RESO Europa Service Sp. z o.o., dlatego wypowiedzenie OC Balcia odbywa się poprzez kontakt bezpośredni z RESO. Gdy będziemy chcieli przygotować odpowiedni dokument, muszą się znaleźć w nim następujące informacje: numer polisy, dane osobowe nabywcy/ubezpieczającego, dane pojazdu, a także czytelny, własnoręczny podpis.

Następnie przygotowujemy zdjęcie lub skan podpisanego dokumentu i wysyłamy go do RESO. Możemy to zrobić za pośrednictwem poczty tradycyjnej, wysyłając rezygnację na adres:

RESO Europa Service Sp. z o.o.
ul. Innowacyjna 1
16-400 Suwałki

Gdy nie chcemy wysyłać pocztą tradycyjną do Balcia wypowiedzenia OC, możemy przekazać dokumenty agentowi RESO. Znajdziemy ich za pomocą specjalnej mapy agentów RESO, znajdującej się na stronie.

Balcia Insurance - wypowiedzenie OC poprzez elektroniczne formularze

Na stronie RESO Europa Service umieszczone są elektroniczne formularze, za pomocą których możemy złożyć w Balcia wypowiedzenie lub zgłosić zbycie pojazdu. Do uzupełnienia formularza zbycia pojazdu potrzebujemy danych zbywcy (adres, PESEL/REGON), dane pojazdu, a także dzień sprzedaży auta. W załączniku musimy umieścić dokument potwierdzający zbycie auta, taki jak umowa darowizny pojazdu, umowa kupna-sprzedaży pojazdu, czy faktura VAT.

W przypadku skorzystania z elektronicznego formularza zgłoszenia do Balcia Insurance wypowiedzenia OC, musimy załączyć podpisany dokument rezygnacji, a w razie wyrejestrowania pojazdu – decyzję lub zaświadczenie o demontażu auta

Szukasz polisy OC? Sprawdź na Wygodnie.pl

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy oferta ubezpieczenia, którą Ci zaproponowano jest atrakcyjna, skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeń, w którym możesz porównać ceny OC od kilkunastu Zakładów Ubezpieczeń. Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 3 minuty. Taką kalkulację możesz zapisać na przyszłość, a w razie problemów skontaktować się z naszą infolinią, która udzieli Ci niezbędnych porad i wskazówek.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również