Dlaczego warto w wakacje pojechać w Bieszczady? Co warto zwiedzić będąc w tych terenach? Jakie ubezpieczenie w przypadku takiej podróży może okazać się przydatne? Jaka jest pogoda w Bieszczadach?
Wakacje - Bieszczady i ich atuty
W Polsce, bez wątpienia najpopularniejszym kierunkiem w kwestii gór, dalej pozostają Tatry. Jednak poza nimi jest mnóstwo ciekawych miejsc wartych zobaczenia – nawet w przypadku pasm górskich. Jednym z takich miejsc są Bieszczady. Co ciekawe, w samym województwie podkarpackim znajdziemy wiele szlaków krajobrazowych, czy nawet wodospady. Udając się na wczasy w Bieszczadach warto zwiedzić Bieszczadzki Park Narodowy, w którym żyje wiele zwierząt, a środowisko naturalne zachwyca odwiedzających.
Wyjeżdżając do Bieszczad, warto chociaż na chwilę zahaczyć o Solinę, w szczególności o Jezioro Solińskie, które jest zbiornikiem retencyjnym. Poza tym, w tych dzikich terenach jest wiele miejsca do obozowania, a wieczorami możemy posłuchać opowieści zakapiorów, które urozmaicą nam nasze wczasy. Bieszczady są również najciemniejszym miejscem w Polsce, dlatego też nocą bez problemu ujrzymy piękne, rozgwieżdżone niebo.
Wczasy w Bieszczadach - miejsca do zobaczenia
Gdy jedziemy w te tereny, powinniśmy przygotować się na każdą pogodę, ponieważ może ona ulec zmianie zaledwie w kilka chwil (nawet, kiedy jest bezchmurne niebo). Poza tym zimy są tam chłodniejsze, a latem dni bardziej upalne. Nie zapominajmy o tym, udając się na wakacje, że w Bieszczadach głównym atutem są ścieżki przyrodnicze, i to dla nich właśnie przyjeżdżają turyści. Godnym przejścia szlakiem będzie ten na Połoninę Caryńską, czy Wetlińską. Zdobyć można Tarnicę (szczególnie przez Bukowe Berdo), który jest jednym ze szczytów Korony Polski, udać się szlakiem do źródeł Sanu, czy zobaczyć majestatyczny „Grób Hrabiny”.
Nad Jeziorem Solińskimi nie tylko możemy poplażować (o ile nie ma tam zbyt wielu turystów), ale również skorzystać z atrakcji sportowych, takie jak pływanie łódką, kajakiem, rowerem wodnym i wiele innych. Samą zaporę możemy również zwiedzić od środka i zobaczyć, jak działa hydroelektrownia, pospacerować na deptaku i kupić pamiątki. Plan na wakacje w Bieszczadach powinien również zawierać na liście rezerwat przyrody „Sine Wiry”, które posiadają darmowe trasy przyrodnicze, a także kilka punktów widokowych na trasie.
Inne miejsca warte odwiedzenia to Muzeum Budownictwa Ludowego, Muzeum przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych, starodawne drewniane cerkwie, wodospad „Czartów Młyn”, Wołosate, Centrum Kultury Ekumenicznej, Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”, Ruiny Warownego Klasztoru Karmelitów Bosych, Galerię Zdzisława Beksińskiego, czy jedyny bieszczadzki browar Ursa Maior. To nie wszystkie atrakcje, które urozmaica nasze wczasy. Bieszczady możemy zwiedzić jeżdżąc tamtejszą kolejką wąskotorową, polatać szybowcem, pojechać do Aquaparku czy sauny, pojeździć rowerem, a także wspinać się w parkach linowych.
Na wyjazd w Bieszdzaczy przydatne ubezpieczenie Assistance, a za granicą ubezpieczenie turystyczne
Wyjazd w Bieszczady, w zależności od położenia to dość daleka podróż. Jednak nie zawsze każdy z nas pamięta o wykonaniu kompleksowego przeglądu przed wyjazdem, żeby sprawdzić, czy zawieszenie jest w dobrej kondycji, tarcze i klocki nie wymagają wymiany, a może coś szwankuje w innym układzie. Dobrym rozwiązaniem jest przy wykupieniu polisy OC zdecydowanie się na rozszerzenie ochrony o ubezpieczenie Assistance, które zapewni nam pomoc specjalisty w przypadku np. awarii pojazdu. W zależności od wybranego wariantu, możemy otrzymać określone świadczenia.
Będąc w Bieszczadach i udając się na stronę Ukraińską lub Słowacką, powinniśmy wykupić polisę turystyczną obejmującą koszty leczenia i ratownictwa – tym bardziej, gdy jesteśmy w miejscu, gdzie ryzyko doznania urazu jest znacznie większe, a koszty ratownictwa wzrastają, bo konieczna będzie intertencja śmigłowca. Zachęcamy do skorzystania z naszej porównywarki ubezpieczeń. Na Wygodnie.pl znajdziesz nie tylko ubezpieczenie OC/AC, czy turystyczne, ale także ubezpieczenie domu, motocykla, roweru, życia i zdrowia, samochodu zabytkowego, quada, ciągnika rolniczego, czy gospodarstwa. W razie trudności nasza infolinia służy pomocą w obsłudze.