Ubezpieczenie bagażu - co obejmuje

Ubezpieczenie bagażu - co obejmuje

Ubezpieczenie bagażu obejmuje sytuacje, w których zostanie on skradziony, zniszczony, uszkodzony lub po prostu zaginie. W takich sytuacjach będziemy mogli liczyć na wypłatę odszkodowania, które pokryje nasze straty.

Zawierając umowę ubezpieczenia musimy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy umowa ubezpieczenia obejmuje sytuacje bardziej lub mniej prawdopodobne. Sprawdźmy też listę wykluczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Bardzo istotne jest, czy ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w sytuacji, gdy bagaż zostanie nam skradziony w autobusie, gdy na chwilę spuścimy go z oka, czy tylko w sytuacjach, gdy np. bagaż zostanie skradziony z przechowalni bagażu.

Kolejną ważną sprawą jest suma ubezpieczenia . Powinna ona odzwierciedlać wartość rzeczy, które mamy w walizce, obejmować sprzęt sportowy, który zabieramy ze sobą. Najlepiej jest zawierać umowę ubezpieczenia na tak zwaną wartość odtworzeniową, czyli sumę, która pozwoli nam za wypłacone odszkodowanie odkupić sprzęty i rzeczy o podobnym standardzie.

Może zainteresuje Cię również