PZU Assistance - czym charakteryzuje się oferta?

PZU Assistance - czym charakteryzuje się oferta?

Ubezpieczenie Assistance to pomoc na drodze w przypadku holowania pojazdu lub naprawy auta. Co takiego szczególnego ma w sobie ubezpieczenie oferowane przez PZU? Co warto wiedzieć?

PZU Pomoc na drodze - tzw. Assistance

Assistance od PZU zawiera dwa warianty: Super oraz Komfort, które dodatkowo możemy rozszerzyć o PZU GO. W razie wystąpienia awarii pojazdu, ogumienia, przepalenia żarówki, rozładowania akumulatora, mamy zapewnioną ochronę do limitów sum ubezpieczenia PZU Assistance i usługi te są realizowane do nie więcej niż 2 wypadków ubezpieczeniowych.

PZU Pomoc na drodze - Super

Wariant Super, to naprawa pojazdu na miejscu, ale bez ponoszenia kosztów części materiałów zużytych do naprawy. Do zdarzeń ubezpieczeniowych wlicza się wlanie niewłaściwego paliwa na stacji benzynowej. Limit holowania to 150km (do najbliższego warsztatu z miejsca zdarzenia). W ubezpieczeniu PZU Pomoc na drodze „Super” koszty przepraw pomocowych spoczywają na Ubezpieczonym. Pokryte zostaną koszty parkingu do 3 dni (jeżeli dostarczenie do warsztatu chwilowo będzie niemożliwe).

Możemy również otrzymać pomoc finansową przy złomowaniu pojazdu w państwie, którym doszło do wypadku (o ile zdarzenie te wchodzi w zakres ubezpieczenia). W PZU Pomoc na drodze możemy uzyskać pojazd zastępczy, gdy: 

  • Samochód został unieruchomiony w skutek wypadku - do 10 dni
  • Samochód został unieruchomiony w skutek awarii, która zaszła powyżej 20 km od miejsca mieszkania (w tym nie ma możliwości wykonania naprawy w ciągu 12 godzin) - do 5 dni
  • Skradziono pojazd - do 10 dni

Do tego mamy gwarancję opłacenia noclegu z ubezpieczenia PZU Assistance do 3 dni (odległość powyżej 20km – warunkuje udzielenie pomocy), przewóz ubezpieczonych, zmiennika kierowcy, transport zwłok, czy przejazd jednej osoby środkiem transportu uzgodnionym z PZU.

Gdy rozładuje nam się akumulator lub wyczerpie paliwo, Ubezpieczyciel dowiezie nam paliwo lub dokona holowania pojazdu do stacji paliw w limicie do 150 km. Do tego otrzymujemy pomoc w otwarciu pojazdu w skutek zatrzaśnięcia wewnątrz kluczyka, czy sterowników. Dodatkowo, pomoc przy wymianie koła, gdy dojdzie do awarii ogumienia, uruchomienie pojazdu na wypadek rozładowania akumulatora, wymiana żarówki, odholowanie przyczepki nie cięższej niż 2 tony, przewóz ubezpieczonych w przypadku zachorowania kierowcy, transport zwierzęcia, telefoniczne usługi tłumacza, przesyłka części zamiennych służących do naprawy pojazdu za granicą, pomoc prawnika i usługi informacyjne.

PZU Pomoc w drodze - Komfort

W wariancie Komfort w PZU Pomoc na drodze mamy dodatkowo możliwość naprawy na miejscu innego pojazdu, holowania tego pojazdu do warsztatu lub na parking, czy wynajmu pojazdu dla innego kierowcy. Dochodzi do tego konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w ciągu 7 dni od zajścia wypadku. Może odbywać się w formie wizyty lub porady telemetrycznej.

Dodatek PZU GO - co wnosi?

Rozszerzenie ubezpieczenia Asisstance PZU Pomoc na drodze „Komfort”, czy „Super” o ofertę PZU GO umożliwia nam zawiadomienie o zdarzeniu przez PZU Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Jednak aby ubezpieczenie działało poprawnie, musimy mieć prawidłowo zainstalowane czujniki wewnątrz pojazdu, aplikację mobilną w telefonie, połączoną z pojazdem za pomocą Bluetooth. Trzeba także włączyć funkcję lokalizacji GPS, wyłączyć tryb oszczędzania energii, mieć dostęp do Internetu i aktualną wersję aplikacji.

Do tego dostajemy możliwość przewozu ubezpieczonego do szpitala, umówienie jednej konsultacji medycznej we wskazanej przez PZU placówce, jednej wizyty pielęgniarki, jednej wizyty psychologa oraz dostarczenie leków do Ubezpieczonego. 

Wyłączenia odpowiedzialności w Assistance od PZU

Gdy Ubezpieczony będzie chciał popełnić samobójstwo lub tego dokona, nie zostanie udzielona pomoc. To samo dotyczy szkód wynikających z nadmiernej eksploatacji. Ubezpieczenie nie obejmuje osób przewożonych samochodem za opłatą. Sprzęt sportowy, turystyczny, czy ładunek w pojeździe lub przyczepie również nie podlega ochronie. Usługi Assistance nie obejmują ochroną przyczep kempingowych i tych o ładowności do 2 ton, motocykli, motorowerów. 

PZU GO nie uwzględni szkód, gdy nie mamy spełnionych wszystkich warunków wymienionych dotyczących prawidłowej synchronizacji aplikacji z samochodem.

Chcesz dokupić usługę Assistance? Zadzwoń do Wygodnie.pl

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertę Assistance i potrzebujesz konsultacji ze specjalistą, zachęcamy do kontaktu z nasza infolinią. Chętnie doradzimy i pomożemy Ci dobrać optymalny zakres ubezpieczenia w atrakcyjnej cenie. Dzięki porównywaniu ofert, możemy dopasować usługę pomocy na drodze do Twoich potrzeb, nawet w przypadku wyjazdów zagranicznych.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Może zainteresuje Cię również