Nowoczesna sprzedaż - afiliacja, networking, zastosowanie w praktyce.

Nowoczesna sprzedaż - afiliacja, networking, zastosowanie w praktyce.

Czym są linki afiliacyjne?

Linki afiliacyjne to unikalne linki do danej strony www pozwalające na śledzenie ruchu użytkowników pomiędzy stronami internetowymi i umożliwiające przypisanie prowizji za sprzedaż lub wykonanie określonej akcji ustalonemu partnerowi odpowiedzialnemu za rozpowszechnianie ich. 

Afiliacja jest bardzo powszechną metodą sprzedaży i zarobku w dzisiejszych czasach. W związku z bardzo dynamicznym rozwojem social mediów i rozpowszechnieniu znaczenia networkingu coraz więcej osób decyduje się na afiliację. 

O co chodzi i co to jest networking?

Networking oznacza nawiązywanie relacji w celu współpracy, wymiany wiedzy i umiejętności. Sposób i miejsce nawiązywania relacji w networkingu nie ma znaczenia. Eventy, spotkania B2B, social media, konkaty w pracy z klientem – tym wszystkim jest networking. Najważniejszą cechą jest trwałość relacji i możliwość wykorzystania ich w dalszym rozwoju własnego szerokopojętego biznesu czy tzw. marki osobistej. 

Wygodna afiliacja z Wygodnie.pl 

Wygodnie.pl daje możliwość zarobku poprzez afiliację. Stworzyliśmy innowacyjny Program Poleceń Zakupu (#PPZ) do którego może przystąpić dosłownie każdy: osoba fizyczna, prawna (w tym agent ubezpieczeniowy), organizacje pożytku publicznego. Postawiliśmy na proste ubezpieczenia, które każdy zna, rozumie i potrzebuje. 

Jak wykorzystać potencjał afiliacji

A gdyby tak wykorzystać aktualnie posiadane kontakty, które mogą przynieść zysk pośredni dzięki afiliacji? Prosty przykład. Pan Jan jest wiernym klientem Twojej firmy, w jednej z luźnych rozmów w trakcie finalizacji transakcji, dowiadujesz się, że planuje wakacje w najbliższym czasie. Dzięki linkowi afiliacyjnemu do Wygodnie.pl, który przekazujesz Janowi, firma ma dodatkowy zysk, Jan ma ubezpieczenie dopasowane do jego potrzeb, a dodatkowo Wasza relacja staje się jeszcze mocniejsza. 

Inny przykład, może w odniesieniu do szeroko rozumianych Organizacji Pożytku Publicznego. Ania – księgowa w małej firmie kocha zwierzęta i bardzo przejmuje się ich losem. Regularnie wspiera schronisko „Psitul Czworonoga”. Oprócz wsparcia finansowego często pomaga na miejscu, dzięki czemu doskonale zna założycieli schroniska. Ania chciałaby jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc finansową, ale sama nie ma wystarczających możliwości. Na szczęście schronisko posiada link afiliacyjny do strony Wygodnie.pl, dzięki czemu Ania kupując ubezpieczenie swojego samochodu na Wygodnie.pl, wspomaga ukochane zwierzaki nie nadwyrężając domowego budżetu. I co dla niej ważne, angażuje w taką pomoc swoich znajomych i rodzinę, przekazując link dalej. „Psitul Czworonoga” zyskuje dodatkowe środki, które są im niezbędne do codziennego funkcjonowania. 

Co ważne kupując ubezpieczenie z linku nie płacisz ani grosza więcej, to Wygodnie przekazuje % od sprzedanego ubezpieczenia.

Afiliacja jest nowoczesną formą sprzedaży, ale może być również nowym sposobem niesienia pomocy i wspierania wszelkiego rodzaju organizacji charytatywnych. Żyjemy w czasach wysoko rozwiniętych technologii i informatyzacji wszystkich procesów życia codziennego, nie zastąpi to kontaktów „twarzą w twarz”, ale połączenie tego, może przynieść korzyści dla wszystkich. To właśnie jest afiliacja połączona z networkingiem. 

 

Może zainteresuje Cię również