Polisa OC - odmowa wypłaty odszkodowania

Polisa OC - odmowa wypłaty odszkodowania
 1. Sprawca wypadku zbiegł

  W takiej sytuacji poszkodowany może ubiegać się o wypłatę odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak musimy pamiętać, że jeśli jedyną szkodą, jaka została nam wyrządzona, jest szkoda materialna, UFG nie wypłaci nam odszkodowania.

 2. Sprawca nie posiada aktywnej polisy OC

  Podobnie, jak w przypadku, gdy sprawca zbiegnie z miejsca wypadku, możemy liczyć na odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak nie w sytuacji, gdy posiadamy swoje ubezpieczenie AC. W takim wypadku szkody mienia zostaną naprawione z naszej polisy, a UFG zrekompensuje nam jedynie utracone zniżki.

 3. Po alkoholu za kółko

  Jeśli siadamy za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków odurzających możemy być pewni, że ubezpieczyciel odmówi pokrycia szkód z ubezpieczenia OC. W takiej sytuacji wszelkie szkody muszą zostać pokryte z naszej kieszeni.

 4. Prawo jazdy zostało w domu

  Mogłoby się wydawać, że posiadanie prawa jazdy wystarczy, aby otrzymać odszkodowanie z OC. Okazuje się, że jeśli nawet mamy prawo jazdy, ale akurat w chwili zdarzenia nie mamy go przy sobie, możemy pożegnać się z odszkodowaniem. Oczywiście w sytuacji, gdy w ogóle nie posiadamy prawa jazdy sytuacja jest jeszcze bardziej klarowna.

 5. Rażące złamanie przepisów

  Jeśli w rażący sposób złamiemy przepisy ruchu drogowego i w efekcie spowodujemy wypadek lub kolizję, sami będziemy musieli zapłacić. Większość ubezpieczycieli wyłącza z zakresu swojej odpowiedzialności sytuacje, w których ignorujemy przepisy drogowe.

Może zainteresuje Cię również