
Masz wykupione ubezpieczenie OC w Euroins? Chcesz złożyć skutecznie wypowiedzenie? W tym artykule przedstawiamy możliwości, jakie daje Euroins na dostarczenie dokumentu swoim Klientom oraz jakie informacje będą nam potrzebne do ich uzupełnienia.
Euroins wypowiedzenie OC - wzór Ubezpieczyciela
Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli złożyć naszą rezygnację drogą elektroniczną, czy tradycyjną, konieczne będzie skorzystanie z wzoru wypowiedzenia OC Euroins. Taki dokument możemy znaleźć na stronie internetowej Ubezpieczyciela, a także wzór zawiadomienia o zbyciu pojazdu (jeżeli sprzedaliśmy pojazd i chcemy zgłosić to do Ubezpieczyciela). Poniżej umieszczamy wyżej omówione wzory:
Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - wzór
Aby uzupełnić taki dokument, będziemy potrzebowali takich danych, jak: imię i nazwisko Ubezpieczonego, jego adres, model i marka pojazdu, a także numer rejestracyjny. Przy składaniu do Euroins wypowiedzenia, jak i innych Zakładów Ubezpieczeń konieczne jest zamieszczenie własnoręcznego podpisu, aby dokument został przyjęty do rozpatrzenia.
Wypowiedzenie - Euroins i powołanie się na konkretny artykuł
Nasza rezygnacja z obowiązkowego ubezpieczenia OC nie może nastąpić od tak. Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych określa okoliczności konieczne do złożenia m.in. w Euroins wypowiedzenia OC.
Rezygnację możemy złożyć z kończącym się okresem trwania polisy, jeżeli jesteśmy nabywcami nowego auta, posiadamy drugie, ważne i aktualnie ubezpieczenie OC lub jeżeli odstąpimy od umowy zawartej na odległość. W tych przypadkach powołujemy się na konkretne artykuły z ustawy: 28 – koniec okresu ochrony, 28A – podwójne ubezpieczenie, 31 – przez Kupującego. Wtedy wypowiedzenie OC, Euroins i inne Towarzystwa Ubezpieczeniowe uznają za prawidłowe.
Euroins - wypowiedzenie za pomocą elektronicznego formularza
Na stronie Ubezpieczyciela są specjalne formularze, za pomocą których możemy złożyć rezygnację i wypowiedzieć ubezpieczenie OC. W przypadku powoływania się na art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Euroins rozdzielił proces przesłania rezygnacji na osoby fizyczne i podmioty prawne (posiadające numer REGON). Jeżeli chcemy w Euroins wypowiedzenie złożyć w ten sposób, będziemy potrzebowali skanu własnoręcznie podpisanego wzoru wypowiedzenia oraz innych niezbędnych dokumentów (takich jak np. umowa kupna-sprzedaży, dokument potwierdzający posiadanie aktualnej polisy OC – w zależności od sposobu rezygnacji).
Do uzupełnienia samych formularzy dodatkowo będziemy potrzebowali numeru PESEL lub REGON (w przypadku firmy), a także numeru VIN pojazdu. Poniżej umieszczamy odnośniki do elektronicznych formularzy wypowiedzenia OC Euroins:
Wypowiedzenie OC na koniec okresu ochrony
Wypowiedzenie OC przez Kupującego (osoba fizyczna)
Wypowiedzenie OC przez Kupującego (firma)
Wypowiedzenie OC w przypadku podwójnego ubezpieczenia
Odstąpienie od umowy zawartej na odległość
Inne możliwości złożenia rezygnacji z polisy OC w Euroins
Uzupełniony i podpisany wzór możemy złożyć u naszego agenta, o ile jest on pośrednikiem współpracującym z Ubezpieczycielem (jeżeli sprzedał nam ubezpieczenie OC Euroins, to również powinien nas obsłużyć w tym zakresie). Ponadto, wypowiedzenie Euroins możemy wysłać na adres biura:
EINS Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 543
02-844 Warszawa
Wysyłka wszelkiego rodzaju ważnych dokumentów powinna zostać wykonana za pośrednictwem kuriera z potwierdzeniem odbioru lub listu poleconego. Warto zachować przy sobie potwierdzenie nadania takiej przesyłki.
Kalkulator OC - gdy nie masz jeszcze polisy
Jeżeli nie zdecydowałeś się na zakup ubezpieczenia OC, to zachęcamy do skorzystania z naszego narzędzia, jakim jest kalkulator OC. Po uzupełnieniu formularza, umożliwi Ci on porównanie ofert ubezpieczenia w kilku towarzystwach, a tym samym będziesz mógł nie tylko sprawdzić cenę polisy OC, ale również to, jaki zakres oferuje Ci wybrany Ubezpieczyciel (czy w ofercie jest samo OC, a może NNW + Assistance). W razie trudności, w wyznaczonych godzinach jest dostępna nasza infolinia, która udzieli odpowiedzi na wszelkie niejasności.
Komentarze
Witam, sprzedałem samochód i chciałbym wychować ubezpieczenie na Siebie z niego. Jak to u Państwa zrobić. Nie pamiętam numeru polisy
Dzień dobry Panie Mateuszu, Jeżeli sprzedał Pan samochód, to ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela pojazdu. Pana obowiązkiem jest zgłosić taki fakt do Ubezpieczyciela. Może Pan zrobić to tutaj: https://eins.pl/obsluga-online/zakup-sprzedaz-pojazdu/ W przypadku braku numeru polisy, prosimy sprawdzić archiwum wiadomości na skrzynce mailowej. Jeżeli wykupowane było ubezpieczenie za naszym pośrednictwem, tam znajdzie Pan właściwy dokument, w którym znajdzie Pan numer polisy lub prosimy o kontakt z naszą infolinią. Jeżeli ubezpieczenie było wykupywane gdzie indziej, najlepiej jak skontaktuje się Pan z agentem lub osobą, za pośrednictwem której zawierał Pan umowę ubezpieczenia. Pozdrawiamy Wygodnie.pl
Witam, od kiedy w życie wchodzi ubezpieczenie OC? Bo na infolinię pani mów że dopiero gdy się opłaci polisę, inaczej polisa jest nie ważna i wygasa
Pani Magdo, aby Towarzystwo Ubezpieczeń zarejestrowało polisę w systemie i UFG, konieczne jest dokonanie płatności. W innym przypadku, jeżeli polisa nie zostanie opłacona nie będzie uwzględniana jako obowiązująca - w razie szkody ZU może odmówić udzielenia świadczenia, a także za brak opłaconej polisy na czas mogą grozić kary finansowe nakładane przez UFG