Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 20.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

OFWCA - co robi w ubezpieczeniach i jak nią zostać?

OFWCA - co robi w ubezpieczeniach i jak nią zostać?

Kim jest OFWCA? Na jakiej zasadzie współpracuje ona z agentami i Zakładami Ubezpieczeń? Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać OFWCA? Ile można na tym zrobić i czy to w ogóle opłacalne?

OFWCA - kto to jest?

To skrót od osoby fizycznej, która wykonuje czynności agencyjne. Zazwyczaj jest ona pracownikiem u wybranego agenta ubezpieczeniowego lub większej multiagencji. Występuje taka osoba w rejestrze agentów ubezpieczeniowych, który prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego. OFWCA może oferować ubezpieczenia potencjalnych Klientom, jednak Towarzystw Ubezpieczeniowych, z którymi współpracuje agent. Może on być wyłącznym agentem jednego Zakładu Ubezpieczeniowego lub współpracować z kilkoma, jako multiagent. 

OFWCA współpracuje z agentem na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie lub innej umowy cywilnoprawnej – tutaj występuje dowolność. W zakresie obowiązków takiej osoby jest aktywne pozyskiwanie Klientów, utrzymywanie z nimi dobrych relacji, przygotowywanie umów ubezpieczenia, zawieranie ich, administrowanie i ich wykonywanie. 

Jak zostać OFWCA w ubezpieczeniach?

Potencjalna kandydatka lub kandydat musi posiadać zdolność do czynności cywilno-prawnych, nie może być skazana prawomocnym wyrokiem, musi dać rękojmię należytego wykonywania takich czynności i posiadać wykształcenie co najmniej średnie. Aby stać się OFWCA, należy odbyć szkolenie agencyjne w wybranym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, zdać egzamin przeprowadzony przez Ubezpieczyciela zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 14 października 2014 roku, otrzymać zezwolenie z Komisji Nadzoru Finansowego, a następnie podpisać umowę współpracy z wybranym agentem.

Dlaczego taka forma współpracy znajduje zastosowanie na rynku ubezpieczeń? Przede wszystkim, OFWCA nie staje przed koniecznością założenia działalności gospodarczej, dlatego też unika zbędnej biurokracji, kosztów związanych z prowadzeniem firmy, formalności i ryzyka. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które chciałby zarabiać w tej branży, początkowo budując bazę swoich klientów, a następnie sprawdzając się w branży finansowej – czy ona rzeczywiście się podoba.

OFWCA w Wygodnie.pl

Jako Wygodnie.pl jesteśmy porównywarką ubezpieczeń, ale również multiagentem ubezpieczeniowym i współpracujemy z pośrednikami na terenie całej Polski. Stąd też mamy możliwość dostępu do większej ilości produktów ubezpieczeniowych dla przyszłych OFWCA. Jeżeli chciałbyś spróbować swoich sił w sprzedaży ubezpieczeń na korzystnych warunkach, zachęcamy do skontaktowania się z nami w zakładce „Współpraca”.

W ten sposób oferujemy Ci gotowe rozwiązania i systemy, na których możesz pracować. Oferta skierowana jest również do agentów, którzy chcieliby rozszerzyć zakres Towarzystw Ubezpieczeniowych dostępnych we własnej ofercie. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z naszą infolinią.

Krystian Rolka
Krystian Rolka

W branży ubezpieczeń od 2018 roku. Pracuje w dziale marketingu, gdzie zajmuje się m. in. contentem i marketingem internetowym. Prywatnie fanatyk dobrego kina i scenariuszy filmowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Porady ubezpieczeniowe

Może zainteresuje Cię również