ERGO Hestia - opinie, koszty, warunki

ERGO Hestia to polska grupa towarzystw ubezpieczeniowych, założona w Sopocie pod nazwą Hestia Insurance. Od 1991 roku marka prowadziła działalność w dziedzinie indywidualnych ubezpieczeń na życie. Obecnie ERGO Hestia, jako jeden z liderów, oferuje ubezpieczenia dla klientów indywidualnych (ochrona domu, samochodu, majątku i życia), przedstawicieli małego i średniego biznesu (samochody, biura, ochrona życia, nieszczęśliwe wypadki) oraz korporacji (floty, kopalnie, firmy energetyczne, banki i inne).

Dedykowana strona internetowa ERGO Hestii online oferuje kompleksową obsługę klienta – bez wychodzenia z domu, w tym także dostęp do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia ERGO Hestia – w zależności od poszukiwanej polisy. Dzięki OWU możemy sprawdzić warunki, na jakich ERGO Hestia jako ubezpieczyciel podejmuje się naszej ochrony, zakres jego obowiązków, ale także procedury, które musimy spełnić jako klienci, by uzyskać ewentualną wypłatę świadczenia.

Ubezpieczenia w ERGO Hestia - rodzaje

Grupie ERGO Hestia zaufało ponad 2,4 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. W portfolio ubezpieczeń znajdziemy m.in.:

  • ubezpieczenie samochodu: AC, NNW kierowcy i pasażerów, OC, Assistance, Bagaż, Ochrona Prawna, Ochrona Utraty Zniżki, Stała suma ubezpieczenia, Wyposażenie dodatkowe, Ubezpieczenie szyb, Zielona Karta (poza UE);
  • ubezpieczenie domu i mieszkania: Ogień i zdarzenia losowe, Kradzież, Dom w budowie, Domek letniskowy, NNW, Home Assistance, Medical Assistance, SOS Assistance, OC, OC najemcy, OC posiadacza nieruchomości, Bagaż;
  • ubezpieczenie zdrowia i życia: Całkowita niezdolność do pracy w NW, Gwarantowana wypłata, Inwestycja, Niezdolność do pracy, Śmierć, Śmierć w NW, Trwałe Inwalidztwo w NW;
  • ubezpieczenie w podróży: Pomoc i leczenie za granicą, Podróż Assistance, Koszty ratownictwa, Bagaż, OC, Sport Assistance, NNW, Rehabilitacja, Świadczenie, Wypadek w podróży, Karnety i kursy, Sprzęt sportowy.

Ile kosztuje ubezpieczenie w ERGO Hestia?

Koszt składki ubezpieczenia w ERGO Hestia zależy jest od kilku podstawowych czynników, m.in. zakresu i rodzaju planowanej ochrony, czasu trwania polisy, wieku osoby objętej ochroną. To właśnie komplet tych i podobnych informacji wystarczy, że podamy agentowi Wygodnie.pl, by poznać koszt ubezpieczenia w ERGO Hestia.

Agenci, dostępni telefonicznie i online, w dowolnym momencie pomogą nam obliczyć ubezpieczenie ERGO Hestia, a także wspólnie z nami wybiorą najkorzystniejszą dla nas polisę. Wysokość składki możemy zatem poznać jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek kroków finalizujących umowę z ubezpieczycielem – wszystko dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń ERGO Hestia oraz agentom Wygodnie.pl.

Opinie o ERGO Hestia

ERGO Hestia jest laureatem wielu nagród i odznaczeń, ostatnie z nich to m.in. Najwyższy Standard Ochrony (2017), Najlepsza Firma Ubezpieczeniowa wg rankingu Banking & Insurance Forum (2017), Gwiazda Jakości Obsługi (2017). Pod marką Hestia działa także Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, której celem jest wspieranie rozwoju młodych artystów. Na wizerunek i dobre opinie o ERGO Hestia wpływ ma z pewnością także polityka zrównoważonego rozwoju, przejawiająca się dbaniu nie tylko o klientów oraz szeroką ofertę ubezpieczeń, ale także o środowisko i społeczeństwo w ogóle.