Oblicz składkę

TUiR Allianz Polska S.A.

+48 224 224 224
ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa

Allianz - opinie, koszty, warunki

Allianz to jedna z największych instytucji ubezpieczeniowo-finansowych na świecie, należąca przy tym do ścisłej czołówki firm ubezpieczających w naszym kraju. Działalność w Polsce zainicjowało otwarcie siedziby spółki w 1997 roku w Warszawie. Obecnie markę tworzą cztery spółki: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, Towarzystwo Ubezpieczeń, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz Powszechne Towarzystwo Emerytalne.

Jako prężnie rozwijająca się marka, na witrynie Allianz oferuje ubezpieczenia online, a także dedykowaną klientom aplikację na Messengera. Wśród ubezpieczeń, które możemy w Allianz kupić online, znajdziemy m.in. polisy turystyczne, mieszkaniowe oraz samochodowe. W panelu klienta możemy także zgłosić i sprawdzić status szkody.

Ile kosztuje ubezpieczenie w Allianz?

Wysokość składki w Allianz możemy w łatwy sposób obliczyć, kontaktując się z agentem Wygodnie.pl drogą telefoniczną lub mailową. W stronie Wygodnie.pl możemy nawet zostawić informację o preferowanej przez nas dacie i godzinie kontaktu z agentem. Już po udzieleniu kilku kluczowych informacji o preferowanych przez nas produktach, agent będzie mógł skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń Allianz i obliczyć jego koszt.

Allianz, które oferuje ubezpieczenia online, udostępnia pakiet produktów, których cenę możemy poznać również posługując się przystępnym kalkulatorem ubezpieczeń Allianz, dostępnym na witrynie ubezpieczyciela. Aby oszacować wartość ubezpieczenia, wystarczy wejść na stronę internetową towarzystwa i wybrać interesujący nas produkt – potrzebujemy tylko znać nasze potrzeby oraz przeznaczenie ubezpieczenia. Na tym etapie określamy jedynie komu dedykowane ma być poszukiwane przez nas ubezpieczenie, np. nam czy naszej rodzinie. Następnie wybieramy rodzaj polisy, np. ubezpieczenie turystyczne, a także zakres i terytorium, jakie objąć ma ochrona (np. tylko terytorium Polski czy całą Europę). W przypadku ubezpieczenia turystycznego określamy także cel i termin wyjazdu oraz wiek osoby ubezpieczanej. Po wypełnieniu informacji zostaniemy przekierowani na podstronę z rodzajami ofert i kosztami ubezpieczeń Allianz dopasowanej do każdej z nich.

Rodzaje ubezpieczeń w Allianz

Allianz świadczy usługi w sektorze ubezpieczeniowo-finansowym dla klientów indywidualnych i korporacyjnych, oferując ubezpieczenia majątkowe i na życie, fundusze inwestycyjne oraz otwarty fundusz emerytalny. Spółki zależne oferują także ubezpieczenia assistance oraz ubezpieczenia kredytów kupieckich.

Najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń w Allianz to:

  • ubezpieczenie samochodu (m.in. OC, AC, Car Assistance, Zielona Karta, ubezpieczenie graniczne);
  • ubezpieczenie domu i mieszkania (m.in. home assistance, OC w życiu prywatnym);
  • ubezpieczenia turystyczne (np. pakiety: Rodzina w podróży, Sportowy wyjazd, Turystyka PL);
  • ubezpieczenia na życie (Ty i Twoi bliscy, Ty i Twoje dziecko, Ty i Twoja przyszłość, Ty i Twoje zdrowie).

Allianz – OWU

OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia, to dokument, którym ubezpieczyciel obliguje się do wywiązania z podpisanej z klientem umowy ubezpieczeniowej. Ogólne Warunki Ubezpieczenia w Allianz opisują więc zakres i warunki polisy, wykluczenia oraz obowiązki ubezpieczonego na życie, w podróży oraz polisy komunikacyjnej.

Allianz – Opinie

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz cieszy się szczególnym uznaniem na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych – dowodzi tego nagroda Złoty Zderzak za jakość współpracy z warsztatami naprawczymi, przyznana przez Polską Izbę Motoryzacji. Dobre opinie o Allianz kształtują również regularnie przyznawane nagrody Gwiazdy Jakości Obsługi.

Na dobre opinie o Allianz wpływ ma z pewnością szereg inicjatyw kulturalnych i artystycznych, wspieranych przez markę. Allianz m.in. honoruje i sponsoruje wydarzenia i inicjatywy organizowane przez instytucje kultury i oświaty. Grupa jest także laureatem nagród i wyróżnień, m.in. Gwiazda Jakości Obsługi (2014, 2015), Instytucja Roku (2015), Godło Najwyższa Jakość (2014).