Kalkulator ubezpieczenia OC rolnika

OC Rolnika - kalkulator na Wygodnie.pl

Obowiązkowe OC Rolnika


Odpowiedz na pytania, pozwoli nam to najlepiej dopasować ofertę do Twoich potrzeb
Pokaż oferty

OC rolnika – obowiązkowe ubezpieczenie

Ubezpieczenia dzielimy na te obowiązkowe oraz dobrowolne. Konieczność wykupienia ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej spoczywa np. na kierowcach, agentach ubezpieczeniowych, księgowych, placówkach medycznych, ale również na rolnikach. Prowadzenie gospodarstwa niesie ze sobą ryzyka, a ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nakłada obowiązek wykupienia OC gospodarstwa rolnego. Za obowiązkowe ubezpieczenie rolników zapłacimy, kiedy posiadany użytki rolne, które przekraczają teren 1 hektara, ale nie zawsze. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu mniejszego obszaru, a jest na nim prowadzona produkcja rolna, to również musimy wykupić ubezpieczenie OC rolników.

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego

OC rolnika – co obejmuje?

Ubezpieczenie rolników obejmuje odpowiedzialność za szkody osobowe oraz na mieniu. Oznacza to, że Ubezpieczyciel pokryje koszty związane ze szkodą, którą uczynił ubezpieczony rolnik, osoba z tego samego gospodarstwa domowego oraz pracownik. Dotyczy ono następstw takich jak: śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, ale również zniszczenie, uszkodzenie lub utrata mienia.

Ubezpieczenie to posiada ustalone w ustawie sumy gwarancyjne, które wynoszą:

  • 5 000 000 EUR – szkody osobowe
  • 1 000 000 EUR – szkody w mieniu

Dodatkowe ubezpieczenia rolnicze

Obowiązkowe ubezpieczenie rolników to nie jedyny produkt przeznaczony dla tej grupy zawodowej. Poza OC rolnika istnieją inne produktu, takie jak:

  • Ubezpieczenie ciągnika rolniczego
  • Ubezpieczenie budynków rolniczych
  • Agro Casco
  • OC w życiu prywatnym
  • NNW rolnika
  • Usługi Assistance
  • Inne mienie pozostałe na terenie gospodarstwa rolnego

Kalkulator OC rolnika – kup online

Zastanawiasz się ile może kosztować OC rolnika? Cena jest uwarunkowana od wielu czynników. Zachęcamy do skorzystania z naszego internetowego kalkulatora ubezpieczenia, który pozwoli Ci w szybki i prostu sposób uzyskać ofertę ubezpieczenia.

Wystarczy uzupełnić dane osobowe i adresowe, a także określić powierzchnię gospodarstwa w hektarach. Na wysokość składki może mieć wpływ szkodowość z ostatnich 3 lat, a także ryzyko powodzi (czy podany teren jest zalewowy i wystąpiła na nim powódź w ciągu ostatnich 10 lat).

Nasz Agent porówna dla Ciebie kilka ofert ubezpieczenia i wróci jak najszybciej z odpowiedzią. Rozmowa telefoniczna pozwoli nam lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i dobrać odpowiedni zakres ubezpieczenia (w rozmowie z Agentem będziesz mógł ustalić, czy dodatkowo interesuje się dobrowolne ubezpieczenie rolnicze, dzięki któremu możesz poszerzyć zakres swojej ochrony).