Kalkulator ubezpieczenia samochodu zabytkowego

Kalkulator ubezpieczenia samochodu zabytkowego na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego


Odpowiedz na pytania, pozwoli nam to najlepiej dopasować ofertę do Twoich potrzeb
Pokaż oferty

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego – kalkulator

Posiadanie zabytkowego samochodu to nie tylko obowiązki i duży prestiż, ale także wiele przywilejów. Jednym z nich jest możliwość wykupienia krótkoterminowej polisy OC na dowolny okres czasu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić pieniądze, kiedy pojazd jest nieużytkowany. Chcesz znaleźć korzystną ofertę? Poznaj kalkulator ubezpieczeń samochodów zabytkowych i sprawdź, jak to działa!

W Polsce każdy właściciel pojazdu musi wykupić roczne ubezpieczenie OC i zachować ciągłość między kolejnymi umowami. Wyjątek stanowią posiadacze zabytków. Auta z żółtymi tablicami rejestracyjnymi mogą być objęte krótkoterminową polisą wyłącznie na czas, kiedy poruszają się drogami publicznymi, co pozwala znacząco zmniejszyć roczne koszty utrzymania samochodu. Jednak niewiele towarzystw ubezpieczeniowych chętnie sprzedaje polisy dla pojazdów zabytkowych. Aby poznać dostępne oferty, skorzystaj z internetowego kalkulatora OC i AC.

Ubezpieczenie samochodu zabytkowego

Jak działa kalkulator ubezpieczeń OC?

Nie musisz już zawierać umowy na polisę zabytkowego samochodu w placówce u agenta ubezpieczeniowego. Możesz to zrobić samodzielnie przez Internet, bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie ma wiele zalet, np.: oszczędzasz czas, który musiałbyś spędzić w oddziale, masz dostęp do wszystkich ofert ubezpieczycieli dostępnych na rynku, a także możesz zawrzeć umowę w najdogodniejszym dla Ciebie momencie. Dzięki temu rozwiązaniu z pewnością zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Aby poznać wszystkie dostępne na rynku ubezpieczenia dla samochodów osobowych:

  • wejdź na stronę z porównywarką ubezpieczeń, jak np. Wygodnie.pl, gdzie znajdziesz m.in. kalkulator OC i AC,
  • uzupełnij formularz – podaj w nim swoje dane osobowe, dane pojazdu
  • zapoznaj się z ofertami firm ubezpieczeniowych i porównaj ich zakres
  • wybierz interesującą Cię polisę,
  • dokończ uzupełnianie wniosku,
  • zapłać za ubezpieczenie.

Umowę oraz OWU otrzymasz na adres e-mail podany w zgłoszeniu. Pamiętaj, że oferty dostępne w kalkulatorze ubezpieczeń są przygotowywane na rok wyłącznie dla samochodów ze standardowymi tablicami rejestracyjnymi.

Pojazd zabytkowy

Gdzie znaleźć ubezpieczenie pojazdu zabytkowego?

Znalezienie atrakcyjnej krótkoterminowej polisy OC dla zabytkowego samochodu to prawdziwe wyzwanie. Tylko kilka Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, przeznaczone dla pojazdu zabytkowego. Cena takiego ubezpieczenia może być wysoka, dlatego kluczowe jest porównanie kilku ofert, aby znaleźć tą najlepszą. Ubezpieczenie OC dla właścicieli aut zabytkowych znajdziesz w takich towarzystwach jak: PZU, Link4, Compensa, czy Warta.

Gdy wypełnisz formularz internetowy na naszej stronie, nasz agent porówna dla Ciebie wysokość składki za polisę we wszystkich towarzystwach i oddzwoni lub odpisze na maila. Porówna zakres ochrony, ale również cenę, przedstawiając Ci wszystkie oferty. Sam lub z naszą pomocą zdecydujesz, która oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza, a następnie zawrzesz polisę oszczędzając czas i pieniądze.

Internetowy kalkulator ubezpieczeń to bardzo wygodne narzędzie, które pomoże Ci porównać polisy OC i AC dla samochodów zabytkowych i użytkowych. Przekonaj się sam, jakie to proste!