Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego na Wygodnie.pl

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego


Odpowiedz na pytania, pozwoli nam to najlepiej dopasować ofertę do Twoich potrzeb
Pokaż oferty

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego – kalkulator

Według danych CEPiK, w 2019 roku w Polsce było zarejestrowanych blisko 250 tysięcy ciągników siodłowych. Ich liczba stale rośnie ze względu na nieustannie rozwijającą się branżę transportową. Kierowcy pokonują dziennie setki kilometrów, przez co są narażeni na groźne wypadki i kolizje. Dlatego każdy ciągnik siodłowy musi być objęty ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Dowiedz się więcej!

Polisa OC ciągnika siodłowego może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli jesteś właścicielem floty pojazdów, zakup ubezpieczenia dla każdego auta to z pewnością duży wydatek. Chcesz zmniejszyć koszty polisy? Sprawdź w kalkulatorze OC /AC oferty innych ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie ciągnika rolniczego

Co obejmuje ubezpieczenie ciągnika siodłowego?

Ciągnik siodłowy, jak pozostałe pojazdy mechaniczne, musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Polisa OC pojazdu przeznaczonego do transportu towarów obejmuje tylko szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu.

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego powinno zabezpieczać nas również na wypadek innych zdarzeń, ponieważ jakakolwiek kolizja często wiąże się z ogromnymi kosztami. Autocasco może zabezpieczyć nas na wypadek kradzieży, czy szkód własnych, które mogą się przydarzyć. Warto również zadbać o ubezpieczenie Assistance, które zapewnia nam holowanie w trakcie wystąpienia awarii do warsztatu (tutaj warto uwzględnić ilość kilometrów obejmowanych w wybranym wariancie ubezpieczenia).

Brak aktualnego ubezpieczenia OC jest surowo karany. Zakup polisy to najlepszy sposób na to, żeby uniknąć finansowych konsekwencji po spowodowaniu kolizji na drodze.

OC ciągnika rolniczego

Jak obliczyć składkę OC ciągnika siodłowego?

Osoby zainteresowane polisą OC/AC i pozostałymi rozszerzeniami, powinny sprawdzić kalkulator ubezpieczeń, który jest umieszczony np. na Wygodnie.pl. Na stronie jest dostępny formularz, który należy uzupełnić, aby poznać wszystkie propozycje ubezpieczycieli wraz z ich cenami. Do wyceny składki potrzebne są:

  • dane osobowe właściciela – jego doświadczenie za kierownicą, miejsce zamieszkania, a także liczba spowodowanych wypadków,
  • parametry techniczne pojazdu – marka, model, rok produkcji, liczba przejechanych kilometrów oraz moc silnika,
  • informacje na temat sposobu użytkowania ciągnika siodłowego – miejsce parkingowe, planowany przebieg pojazdu, wyjazdy za granicę,
  • historia ubezpieczenia – wysokość zgromadzonych zniżek i brak przerw w ciągłości ubezpieczenia.

Na podstawie pozostawionych danych do kalkulacji, Agent Wygodnie.pl przygotuje indywidualną, dedykowaną ofertę ubezpieczenia od zakładów. Przed zakupem polisy porównaj ceny ofert. Zwróć uwagę, czy towarzystwo nie oferuje dodatkowych usług, takich jak np. NNW lub Assistance. Szczegóły takich ofert znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Co wpływa na cenę OC ciągnika siodłowego?

Wysokość składki na ubezpieczenie ciągnika siodłowego różni się w zależności od indywidualnej oceny klienta przez towarzystwo. Ubezpieczenie pojazdu przewożącego ciężkie towary jest bardzo ryzykowne, ponieważ samochody są bardzo eksploatowane, pokonują codziennie setki kilometrów, często jadąc w dzień i w nocy. Na drodze nietrudno o różne niebezpieczne sytuacje, które mogą być przyczyną kolizji. Podczas wypadku ciągnik siodłowy może spowodować wiele poważnych szkód, które są bardziej kosztowne, niż te wywołane przez wypadek aut osobowych. Te czynniki sprawiają, że cena polisy OC jest dużo wyższa niż w przypadku zwykłych samochodów.

Oprócz bezpiecznej bezszkodowej jazdy, sposobem na obniżenie kosztów za obowiązkowe ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego jest regularne porównywanie ofert różnych firm. Agent Wygodnie.pl pomoże Ci znaleźć najtańszą ofertę. Przekonaj się sam.