Masz pytania? Zadzwoń do nas

22 201 9001

Agenci dostępni w godzinach 8.00 - 18.00 (pon. - pt.)

lub zamów rozmowę

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania – jak je wybrać?

Najlepsze ubezpieczenie mieszkania – jak je wybrać?

Coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie ubezpieczenia mieszkania, nie ograniczając się przy tym wyłącznie do polisy obowiązkowej przy kredycie hipotecznym.

Kwotacja ubezpieczenia – najważniejsze informacje

Kwotacja ubezpieczenia – najważniejsze informacje

Chcąc wykupić dowolną polisę dostępną w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych, ubezpieczyciel dokonuje kwotacji na podstawie indywidualnego ryzyka, które wiąże się z konkretną osobą. Na czym polega taka wycena?

Ochrona zniżek w PZU – sposób na zachowanie atrakcyjnej ceny ubezpieczenia komunikacyjnego

Ochrona zniżek w PZU – sposób na zachowanie atrakcyjnej ceny ubezpieczenia komunikacyjnego

Ceny ubezpieczenia komunikacyjnego nie należą do najtańszych – szczególnie po podwyżkach w 2016 roku. Nic więc dziwnego, że właściciele pojazdów poszukują sposobów, które pozwolą na obniżkę wysokości składki.

Ubezpieczenie w podróży – warto je wykupić

Ubezpieczenie w podróży – warto je wykupić

Chociaż statystyki pokazują, że co czwarty Polak nie był nigdy za granicą, większość rodaków uwielbia podróżować – choćby po kraju. Planując wyjazd, warto wziąć pod uwagę nie tylko odpowiednie przygotowanie pojazdu.

Ubezpieczenie mieszkania od zalania – czy warto?

Ubezpieczenie mieszkania od zalania – czy warto?

Ubezpieczenie mieszkania to polisa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Większość z nas ma świadomość, że czasami wystarczy drobna usterka lub chwila nieuwagi, by doszło nieoczekiwanego zdarzenia losowego.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie OC?

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Nie ograniczają się przy tym do wykupienia polisy OC samochodu.

Poznaj nasze porady ubezpieczeniowe i... wybieraj polisy świadomie

Rynek ubezpieczeń jest bardzo rozbudowany i zróżnicowany. W Polsce działa co najmniej kilkanaście renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych, których oferta – choć zbliżona do siebie – może różnić się szczegółami. Zaś właśnie te niuanse często wpływają na przewagę jednego ubezpieczenia nad pozostałymi. Dlatego warto poznać najważniejsze informacje dotyczące polis, by z większą świadomością i rozwagą korzystać z ofert towarzystw ubezpieczeniowych.Porady ubezpieczeniowe – cenne źródło wiedzy

Jeśli chcesz poznać zawiłości tej branży, porady ubezpieczeniowe będą cennym źródłem informacji. Dzięki zamieszczanym regularnie artykułom poznasz wiele istotnych danych, dzięki którym wybór odpowiedniej polisy nie będzie już dla Ciebie tak wielkim problemem.

Poznaj rodzaje ubezpieczeń

Dostępne poniżej porady ubezpieczeniowe dotyczą większości polis dostępnych na rynku. Z artykułów dowiesz się więcej na temat:

  • ubezpieczenia komunikacyjnego – obejmującego takie polisy jak np. OC, AC, NNW
  • ubezpieczenia podróżnego – dzięki któremu będziesz mógł podróżować z większym komfortem i poczuciem bezpieczeństwa
  • ubezpieczenia majątkowego – obejmującego ubezpieczenie mienia oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym
  • ubezpieczenia zdrowotnego – dającego dostęp do prywatnej opieki medycznej
  • ubezpieczenia na życie – pozwalającego zabezpieczyć finansowo siebie i swoją rodzinę w przyszłości
  • ubezpieczenia nieruchomości – dedykowanego firmom.

Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie

Zamieszczone niżej porady ubezpieczeniowe pozwalają odpowiedzieć na dość ważne pytanie: jak wybrać najlepszą polisę. Warto bowiem mieć świadomość, że pospiesznie podjęta decyzja może okazać się złym wyborem, np. niegwarantującym odpowiedniego zakresu ochrony lub uwzględniającym zbyt małą sumę ubezpieczenia.

Wybierając polisę, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • suma ubezpieczenia
  • zakres ochrony ubezpieczeniowej
  • wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Ważne jest również, by określić swoje oczekiwania względem ochrony – dzięki temu uda się wybrać tylko te rodzaje ubezpieczeń, które faktycznie są przydatne. Przykładowo, jeśli sporo podróżujesz – niezbędna będzie polisa turystyczna, jednak bez ubezpieczenia dla narciarzy, skoro nie jeździsz na nartach czy snowboardzie.

Sprawdź, od czego zależy wysokość składki

Dzięki poradom ubezpieczeniowym dowiesz się, dlaczego nie da się jednoznacznie wskazać wysokości składki polisy. Warto bowiem mieć świadomość, że cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników, które uwzględniają ryzyko związane z konkretną osobą.

Dlatego ubezpieczyciel, przy wyliczaniu wysokości składki, bierze pod uwagę takie parametry jak: wiek ubezpieczonego, zakres ochrony, miejsce zamieszkania, płeć, itp. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju polisy.

Już teraz zapoznaj się z aktualnymi poradami dotyczącymi ubezpieczeń, dzięki czemu już niebawem o polisach będziesz wiedzieć wszystko.

Porady ubezpieczeniowe na Wygodnie.pl - Porady Wygodnie.pl