Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Ubezpieczenie OC najtaniej - jak wykupić i na co zwracać uwagę?

Ubezpieczenie OC najtaniej - jak wykupić i na co zwracać uwagę?

Komunikacyjne ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, do wykupienia której zobligowani są wszyscy właściciele zarejestrowanych pojazdów mechanicznych.

Ubezpieczenie mieszkania – online nie tylko wybierzesz, ale i zakupisz

Ubezpieczenie mieszkania – online nie tylko wybierzesz, ale i zakupisz

Rośnie zainteresowanie ofertą towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie polis mieszkaniowych. Polacy coraz częściej decydują się na wykupienie ubezpieczenia, ponieważ mają świadomość zagrożeń oraz konsekwencji nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania – czy to się opłaca?

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania – czy to się opłaca?

Polacy coraz częściej i chętniej decydują się na zabezpieczenie swojego majątku. Wybierając najtańsze ubezpieczenia nieruchomości można jednak "się naciąć".

Ubezpieczenie OC mieszkania - czy opłaca się je wykupić?

Ubezpieczenie OC mieszkania - czy opłaca się je wykupić?

Coraz więcej Polaków decyduje się wykupić ubezpieczenie mieszkania. Wybierając polisę, warto zwrócić uwagę na tzw. odpowiedzialność cywilną.

Ochrona zniżek – na czym to polega?

Ochrona zniżek – na czym to polega?

Wysokie ceny ubezpieczeń komunikacyjnych sprawiają, że coraz więcej kierowców poszukuje metod na ochronę wypracowanych zniżek. Zamierzają w ten sposób ustrzec się przed podniesieniem wysokości składki w razie szkody w ramach ubezpieczenia OC lub polisy AC. Jedną z takich opcji jest odpłatna ochrona zniżek.

Jesteś młodym kierowcą? Za polisę możesz zapłacić więcej – sprawdź, dlaczego

Jesteś młodym kierowcą? Za polisę możesz zapłacić więcej – sprawdź, dlaczego

Młodzi kierowcy za ubezpieczenie OC i AC mogą zapłacić nawet kilka razy więcej niż pozostali. Wszystko przez stosowaną w firmach ubezpieczeniowych politykę cenową uwzględniającą ryzyko ubezpieczeniowe.

Poznaj nasze porady ubezpieczeniowe i... wybieraj polisy świadomie

Rynek ubezpieczeń jest bardzo rozbudowany i zróżnicowany. W Polsce działa co najmniej kilkanaście renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych, których oferta – choć zbliżona do siebie – może różnić się szczegółami. Zaś właśnie te niuanse często wpływają na przewagę jednego ubezpieczenia nad pozostałymi. Dlatego warto poznać najważniejsze informacje dotyczące polis, by z większą świadomością i rozwagą korzystać z ofert towarzystw ubezpieczeniowych.Porady ubezpieczeniowe – cenne źródło wiedzy

Jeśli chcesz poznać zawiłości tej branży, porady ubezpieczeniowe będą cennym źródłem informacji. Dzięki zamieszczanym regularnie artykułom poznasz wiele istotnych danych, dzięki którym wybór odpowiedniej polisy nie będzie już dla Ciebie tak wielkim problemem.

Poznaj rodzaje ubezpieczeń

Dostępne poniżej porady ubezpieczeniowe dotyczą większości polis dostępnych na rynku. Z artykułów dowiesz się więcej na temat:

Dowiedz się, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie

Zamieszczone niżej porady ubezpieczeniowe pozwalają odpowiedzieć na dość ważne pytanie: jak wybrać najlepszą polisę. Warto bowiem mieć świadomość, że pospiesznie podjęta decyzja może okazać się złym wyborem, np. niegwarantującym odpowiedniego zakresu ochrony lub uwzględniającym zbyt małą sumę ubezpieczenia.

Wybierając polisę, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

Ważne jest również, by określić swoje oczekiwania względem ochrony – dzięki temu uda się wybrać tylko te rodzaje ubezpieczeń, które faktycznie są przydatne. Przykładowo, jeśli sporo podróżujesz – niezbędna będzie polisa turystyczna, jednak bez ubezpieczenia dla narciarzy, skoro nie jeździsz na nartach czy snowboardzie.

Sprawdź, od czego zależy wysokość składki

Dzięki poradom ubezpieczeniowym dowiesz się, dlaczego nie da się jednoznacznie wskazać wysokości składki polisy. Warto bowiem mieć świadomość, że cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników, które uwzględniają ryzyko związane z konkretną osobą.

Dlatego ubezpieczyciel, przy wyliczaniu wysokości składki, bierze pod uwagę takie parametry jak: wiek ubezpieczonego, zakres ochrony, miejsce zamieszkania, płeć, itp. Mogą się one różnić w zależności od rodzaju polisy.

Już teraz zapoznaj się z aktualnymi poradami dotyczącymi ubezpieczeń, dzięki czemu już niebawem o polisach będziesz wiedzieć wszystko.

Porady ubezpieczeniowe na Wygodnie.pl - Porady Wygodnie.pl